Annual Individual Gifts

$5,000 – $9,999

  • Jacqueline C. ’84 and Robert Akerblom
  • Joe Anderson
  • Samuel C. Assael ’02
  • Jane A. (Rollo) ’91 and Jon Balousek
  • Debra S. (Spangler) ’82 and Alan H. ’82 Barbanel
  • Kelly M. and John W. Barnhill
  • Noelle and Roger P. ’02 Barno
  • Deborah W. and Robert S. ’75 Barry Jr.
  • Judy and Vincent J. Bartolotta Jr.
  • Jessica Basiago
  • Amy D. and Adam J. ’88 ’91 Bass
  • Bernadette M. and Richard P. Beaulieu
  • Nancee R. and Richard A. Berger
  • Julie (Liang) ’97 and Gregory M. ’94 Bettinelli
  • Jimi A. and Steven L. Billigmeier
  • Alicia Berberich and Gunnar Bjorklund
  • Laurangela W. and Joseph M. Bradley
  • Honorable Louisa S. Porter ’77 (Ret.) and David W. Brennan ’03
  • James M. Bried Jr. ’16
  • Susan and Alan K. ’76 Brubaker
  • Gabriela (Gonzalez) ’95 and Edward G. ’96 Bryant
  • Christine M. (Pittl) ’97 and William Raymond Butler
  • James R. Cairns ’81
  • Wendy B. and Rich A. Calcaterra
  • Lisa W. and Thomas W. Carhart
  • Anthony R. Carr
  • Elizabeth H. (Libby) and John C.* Carson
  • Jennifer G. ’89 and Phil E. Carter
  • Lauren and Derrick Cartwright
  • Sarah J. (Leonard) ’65 and Louis Castruccio
  • Gina Champion-Cain ’94 and Steve Cain
  • Deborah and Raymond ’85 Chao
  • Kristin Barclay and Gregory S. ’92 Chapman
  • Sandra Ciallella ’87 and Kenneth Shurko
  • Desiree D. (Wharton) ’83 and James J. Collings
  • Steven J. Cologne ’84
  • Deborah E. Comfort Miller ’71
  • Allison A. and Leonard A. Comma Sr.
  • Paula A. Cordeiro and David O’Brien ’16
  • Jessica R. and Matthew E. ’03 Craig
  • Laura G. and Peter A. Crone
  • Vicki and Ron Currie
  • Cortney and Michael C. ’06 ’11 Dallo
  • Mona and Mike N. Dallo
  • Janie C. DeCelles
  • Patricia and Bert ’61 Degheri
  • Christina M. and John M. Driebe
  • Linda B. Dubroof ’80 and Tom McGinnis
  • Martha and Charles G. ’86 Duncan
  • Loretta G. Evensen
  • Marian N. and Carr Ferguson
  • Julie Robinson and Dean Stephen C. Ferruolo
  • Jane Trevor and Thompson ’67 Fetter
  • Claudia A. (Downs) ’65 and Garth K. Flint
  • Percsilla and Walter Foley
  • Friend of USD
  • Debara Lutkenhouse and James Frost
  • Marla Sue and Gordon L. ’76 Gerson
  • Charles M. Goldberg ’89
  • John H. Gomez ’89
  • Cathy L. (Berguson) ’94 and Darren M. Gonzales
  • Allyson Griswold Dayak
  • Michael Haas
  • Elizabeth Hansen
  • Janice Deaton ’10 and Blake M. Harper
  • Leanne E. and Timothy R. Harris
  • Tom Heffernan
  • Judy Hewson
  • Maureen K. and Matthew J. Hogan
  • Stephen C. Holwell
  • Doris A. Howell *
  • Lorraine C. and James H. Humphrey
  • Victoria A. ’01 and Steve Humphrey
  • Virginia ’81 ’85 and Dr. Robert Infantino Sr.
  • Patricia A. and Brett M. Jacobsen
  • Martie Moreno and Roger Johnson
  • Minoo Gupta and Vikram P. Joshi
  • Barbara Kanneman
  • Kelly and Robert J. ’81 Kaplan
  • Laurie Keyhani
  • Richel and Tawfiq N. Khoury
  • Helen W. (Weaver) and Webster B. ’75 Kinnaird
  • Linda and Jon R. ’80 Kurtin
  • Margo L. Lamoreaux
  • Lena Masri and Sean D. Lavine
  • Nancy A. (Near) ’88 and Tyler Lawton
  • Mary and Ira S. Levine
  • Debra F. and William G. Lewin
  • Karen and Michael D. ’93 Lurie
  • Jennifer N. (Lofftus) ’95 and Timothy M. ’95 Lynch
  • Marianne P. Lynch ’82 ’83 and Wolfgang W. Scholz
  • Peter J. MacCracken
  • William Magnuson
  • Sharon M. (Kavanagh) ’88 and Kevin M. Maloney
  • Maria P. ’83 ’86 and Edward P. Manning
  • Gayle E. and Steve R. Mariucci
  • Tyler R. Mariucci
  • Patricia Marquez and Michael J. Bush
  • Kathleen L. (Lousche) ’92 and Walter P. Martin
  • Marla Martin
  • Olsa and Nikolin Martini
  • Colleen M. (Smith) ’12 and Greg Mateo
  • Carla M. and Gregory J. Matthews
  • Brian R. Matusz
  • Hannah and Scott McCafferty
  • Jennifer Lynn ’95 McCann Vertetis and Thomas B. ’94 Vertetis
  • Patricia A. McGann ’65
  • Bill McGillis
  • Debbie McGraw-Block
  • Linda M. and John F. McGuire Jr.
  • Victoria J. and Michael W. ’84 McGuire
  • Kevin McMahon
  • Andrea ’14 and Greg McMullen
  • John Modjeski
  • Barbara and Greg Molotky
  • Yolanda and Mark F. ’79 ’87 Moothart
  • Michelle M. ’16 and Jorge Muniz
  • Perla L. and Jeffrey S. Myers
  • Nicholas J. Natter ’08
  • Cheryl and William H. ’80 Naumann
  • Brenda J. and Bruce P. Needleman
  • Noelle Norton and Erwin Willis
  • Dawn and Steven M. Nunez
  • Christopher J. O’Book ’13
  • Mary ’83 and John O’Connor and Family
  • Timothy O’Malley
  • Thomas B. Orradre ’98
  • Margarita Palau Hernandez ’82 and Roland Hernandez
  • Frances L. and Richard A. ’97 Papapietro Jr.
  • Maha and Wail J. Paulus
  • Sharon L. Payne ’83
  • Susan R. and Richard M. Pennington
  • Leanne M. and Mark E.* Peterson
  • Kristi and Richard G. ’93 Pfister
  • Mr. and Mrs. Richard E. Pietras
  • Keith Pittsford
  • Laurie S. ’90 and Bruce D. ’90 Poole
  • Carol A. and Peter E. Powell
  • John ’84 and Livia Prunty
  • Sharon S. and Gary M. Qualls
  • Renata B. ’16 and Camilo Ramirez
  • Cathy J. (Schwartz) ’98 and Robert ’97 Reyes
  • Lisa and John S. ’09 ’10 Reynard III
  • Deborah J. (MacLean) ’84 and Michael J. ’83 Rider
  • Andrew D. Rogers ’02
  • Madeline L. Pratt ’09 ’14 and Reis W. Rosenbledt ’08
  • Natalie Venezia ’84 and Paul Sager
  • Eric Scheidlinger
  • Dr. and Mrs. Dennis G. Scholl
  • Marianne P. Lynch ’82 ’83 and Wolfgang W. Scholz
  • Judy and Gary W. ’73 ’76 Schons
  • Maimon Schwarzschild
  • Lance L. Shea ’89
  • Golan Silverman
  • Kelly A. (Colosimo) ’03 and Jordan Souza
  • Monica A. (Costello) ’97 and Toby D. ’94 ’05 Taitano
  • Monique F. Millane and Curtis A. ter Kuile
  • Jeffrey T. Thomas ’82
  • Cheryl and Peter R. ’80 Thompson
  • Erik Thorsnes
  • Anthony R. Tibbs ’98
  • Vickie E. Turner ’82
  • Robert Tyson
  • Lynda P. ’02 and Jorge A. Vargas
  • Sandeep Varma
  • Carmen Vazquez
  • Pamela L. (Leighton) ’73 and Raymond J. ’82 Volker
  • Sharon L. and Mark A. Warren
  • Maureen and Christopher P. ’78 Wesierski
  • Jennifer A. (Reid) ’93 and Mitchell J. ’92 Willet
  • Virginia A. Stehly Yourg ’83 and Daniel J. Yourg
  • Sundi J. and Richard G. ’87 Yousko
  • Julie and Dana Zeff

back to top