Annual Individual Gifts

$2,500 – $4,999

  • Cherrill Diane and Charles ’83 Abdi
  • Abir Z. and Michael B. Abdou
  • Tommi and Robert F. ’63 Adelizzi
  • Dominique K. Alessio ’88 ’90 and Stephen Nielander
  • Ellen Kern and Craig Allely
  • Denise Dimon and Andrew T. Allen
  • Edward M. Aloe ’86
  • Olga Alvarez ’02
  • Michelle and Thomas J. Anderson
  • Mary Beth Anton and Jeffrey D. Hewett
  • Sheree and Honorable Richard M. ’72 ’75 Aronson
  • Lynn D. and Geoffrey H. ’76 Ashworth
  • Lisa and Michael D. Auerbach
  • Cynthia M. (Avery) and Jerome F. Avery
  • Lisa Baldocchi ’87 ’98
  • Linda M. (Reel) ’88 and R. Sean ’88 Baron
  • Bill and Jeanne Barulich
  • Sandy Minc and William G. ’75 Baumgaertner
  • R. Donna M. (Dawkins) and Allen B. Baytop
  • Sally and Glen Becerra
  • Christy and Ronald I. ’78 Beck
  • Josephine A. Bennett ’81
  • Sandra C. Bibb ’83 ’91 ’99
  • Kristin M. Boettger ’87
  • Christine A. ’77 Bologna and John B. ’77 LaRocco
  • Jeanne ’83 and James ’80 Bonk III
  • Susan Jane Jollineau and Robert Bowen
  • Kathleen and Mark V. Bowles
  • Karen K. Briggs ’15
  • Jennifer L. (Payton) ’86 and Rick Brown Jr.
  • Elizabeth B. and Daniel S. Caldwell
  • Michelle and Kenneth L. ’86 Camarillo
  • Barbara J. Carey
  • Andrew S. Carlisle ’15 ’16
  • Mr. Denis E. Carrade
  • Priscilla and Joseph A. Caso
  • P. F. Cassle
  • Laurie Hackman and Marvin M. ’89 Castillo
  • JoAnn M. (Cushman) ’88 and Cris Cherry
  • June Chocheles
  • Karla Colarossi
  • Barbara A. and Wayne A. Coleman
  • Carolyn B. and Clifford W. Colwell Jr.
  • Lori and Aaron Contorer
  • Ruth E. and Curtis W. Cook
  • Margaret Cox
  • Barbara J. and Ray Craycraft
  • Bettina P. and Efren S. Dato
  • Martha DeGrasse
  • Delavan Dickson
  • Daniel J. Dillabough ’70
  • Theresa and Douglas J. Drew
  • Brian J. Dunn ’78 ’81
  • Michel J. Duquella ’94
  • Jeff R. Eisenstadt ’86
  • Ted and Tracy Elliott
  • Laura M. (Mleczko) ’92 and Stephen P. ’92 ’96 Embry
  • Donald A. English ’84
  • Dr. Iris Engstrand
  • Emma (Ricci) and Jon C. ’04 Epes
  • Henry B. Fairley
  • Rachel and John M. Faulkner
  • Penny C. and Michael A. ’72 Ferrara Jr.
  • Mr. and Mrs. Kim Fletcher*
  • Kristin (Cleary) ’87 and Craig Fournier
  • Anna and Stanley S. ’85 Frankfurt
  • Aideen M. Gaffney
  • Veronica Galindo de Cabanyes and Diego Cabanyes
  • Patricia Gardner
  • Philip Garland and Michael L. Hubbard
  • Bridget M. and Robert J. Gaughan Jr.
  • Michael Gerhart ’88
  • Lisa and Michael Ghilotti
  • Wendy Gillespie
  • Marc Matys and Robert H. Gleason ’98
  • Patrica J. Delaney and Adam Godfrey
  • Sharon and Timothy J. ’71 Groff
  • Rick and Suzanne ’81 ’94 Hagan
  • Cynthia Haney
  • Kirsten Hanson Garcia ’07 and Daniel L. Garcia
  • Susan and Terry Hanson
  • Ethan B. Harkleroad ’16
  • Susan C. and John J. Hassett
  • Raymond B. Hom ’01
  • Dr. Louise S. Horvitz
  • Lisa M. and Thomas A. Humbert
  • Anne P. Shelburne and Steven R. Hunsicker ’75
  • Lisa J. and Bernard J. Hunt
  • Elizabeth S. and Sydney J. Hurley IV
  • Dana Irby
  • Barton L. Story and Patrick T. Jager
  • Jason E. Jennings ’95
  • Melanie Johnson
  • Linda C. and John S. ’08 Johnston
  • Rebekah (Goshhorn) ’07 and John A. ’00 Jurata Jr.
  • Lori K. and Ralph B. ’82 ’84 ’12 Kalfayan
  • Trenton R. Kashima ’13
  • Deborah L. and James M. Kimmel
  • Amy M. (McMahon) ’95 and David Kopp
  • Stephanie and Leslie J. Kourie
  • Ann D. and William J. Kozlovsky
  • Sarah Kruer Jager
  • Karen C. ’00 Kruse Fontanella and Jeff Fontanella
  • Sarah D. ’97 and Christopher J. ’98 Kujawa
  • Anriette F. and Robert T. Kunst
  • Mrs. Jennifer S. and Michael T. LaBarbera
  • Sarah and Christopher M. ’01 Lamb
  • Sarah and Ryan E. ’97 Larson
  • Megan E. O’Reilly and Todd S. Lewis
  • Christopher W. Liepman ’10
  • Barbara Lougee
  • Miguel Luna
  • Erin P. Lupfer ’17
  • Elisa Lurkis and Spencer Wetter
  • Mary E. Lyons
  • Elizabeth ’82 and Richard ’77 Macgurn
  • Aida (Galindo) ’89 and Robert J. ’88 MacKay Jr.
  • Linda G. (Anderson) ’85 and John T. ’85 Maguire
  • Lesa Gaye and Michel F. Malecot
  • Jennifer S. and Stephen J. Manfredi
  • Deborah and John C. ’79 Manson
  • Susan L. and Roger A. ’84 Marolt
  • Kymberly K. and Thomas A. Marrinson
  • Robyn and Matthew A. ’71 Maslowski
  • Alyssa and Gabriel Z. Mass
  • Laura K. and Greg A. Matherly
  • Mike McCarthy
  • Michele T. and John M. ’69 McCoy
  • Darcee W. ’88 and Michael L. ’87 McKeen
  • Nicole A. Mehrara ’05
  • Terrence G. Melican ’86
  • Vic A. Merjanian ’10
  • Jane Mitchell
  • Lauren J. Moore ’98 and Daniel J. Stein
  • Elizabeth A. (Maiwurm) ’88 and John L. ’84 Morrell
  • Lisa Baird and Steven L. Morrison
  • Mary Theresa Moser
  • Christine L. Lynch-Muecke ’78 and A. Jackson Muecke ’69
  • Kimberly T. Nelson
  • Melissa Evans and Rennie Nicholson ’93
  • Jin and Jason ’00 Ohta
  • Mrs. Alexandra M. and Paul H. O’Leary
  • Ann N. Orwig
  • Carolyn Osiek
  • Scarlett Padilla
  • Rose C. and Harry Papp
  • David T. Parry ’79
  • Cammy Patridge
  • Matthew F. Paur ’09
  • Laura and Angelo J. ’87 Pera
  • Karilyn and Michael K. Perry
  • Judi and Carlos A. ’96 Persichetti
  • Joan and Robert K. Pertak
  • Ted and Anne Peterson
  • Cheryl and Cliff Pia
  • Michael A. Polenzani ’97
  • Molly F. ’85 and Colin Pomroy
  • Judson Quiggle
  • Josephine (Wydra) ’75 and Frank J. ’67 ’72 Ragen Jr.
  • Tamela B. ’97 and West A. Reese
  • Daniel T. Reiling ’19
  • Michael M. Rish ’84
  • Dot L. and Chell A. Roberts
  • Trudy Stambook and Paul E. Robinson ’73
  • Kathryn R. Roig ’11
  • Anne and Hallen D. ’83 Rosner
  • Janet Rush
  • Elena and Arthur Sanchez
  • Heather and Samuel E. ’01 Scholl
  • Robert B. Scotlan ’71
  • Tyler Seltzer
  • Michael F. Sexton ’70
  • John M. Simon ’99
  • Peter Smith
  • Sue and Ky L. Snyder
  • Jennifer and Michael A. ’01 Spencer
  • Tracy W. ’93 and Mr. Stephen St. Amour
  • Lori and Michael N. ’93 Stefanoudakis
  • Honorable David Rubin and Todd F. Stevens ’88
  • Susan M. ’77 ’83 and Robert J. ’68 Sullivan
  • Lawrence S. ’73 ’88 and Joyce Sykoff
  • John D. Thelan ’74
  • Jonell G. (Galik) ’95 and Greg J. ’89 Tibbitts
  • Joy Timonere
  • Belinda M. Toole ’05 ’15
  • Natalie and Michael Verbeck
  • Deanna M. Villanueva ’07
  • Kathleen T. Rapp and Richard P. Virgin
  • Tasha L. (Moffitt) ’94 and Erik ’93 Wahl
  • Camilla and Brendan Walsh
  • Suzanne and Douglas Ward
  • Michael J. Weaver ’73
  • Pat and Bob Whalen
  • Thomas and Catherine Whelan
  • Lee White
  • Sarah and Chad Whitehead
  • Linda S. and Honorable S. Charles ’61 ’64 Wickersham (Ret.)
  • Donna S. Widmer ’66
  • Cathie ’70 and James P. ’69 Wilke
  • Marilyn and Leslie M. Williamson
  • Suzy Si Shi and John S. Worrall
  • J. David Wright III ’89
  • Susan M. (Petersen) ’88 and Thomas B. Wyman
  • Meryl L. and George L. Young III
  • Atessa and Robert G. ’86 Zafari-Esfahani

back to top