Annual Individual Gifts

$1,500 – $2,499

  • Jeffery Adler
  • Russ Allen
  • Barbara O. and Lauro Amezcua
  • Patricia and Sergio C. Andrade
  • Suzanne P. and Alain P. Antaki
  • Chris Aparicio ’95
  • Elaine V. Atencio
  • Valerie A. Attisha ’94 and Jason Harmon
  • Venar Ayar ’08
  • Laurie A. Bane
  • Roberta J. (Joslin) ’83 and Robert D. Barry
  • Derek Dean and Zachary W. Barulich ’06 ’07
  • Charles V. Bass
  • Marilou and John P. ’64 Baumgarten
  • Shelley A. and Richard A. ’83 Bayer
  • Franziska R. and Jaime P. ’87 Bea
  • Steve Bee
  • Raffaella (Perretta) ’77 and John Belanich
  • Rachel J. and Derek G. Benham
  • Pedro (Bilse) Bernal Bilse
  • Rebecca A. (Samson) ’07 ’15 and Chad E. ’05 Beville
  • Marie and Victor E. ’63 Bianchini
  • Lisbeth and Lawrence J. Blum
  • Betty Evans Boone ’64
  • Gail and Craig Boros
  • Carol J. ’81 and Ernest ’66 ’69 ’01 Borunda
  • Tracy and Bradley R. ’96 Bowles
  • Debra K. and Brian J. Brady
  • Susan and William L. Brandt
  • Eva K. and Hollister P. Brewster
  • Brian P. Brinig ’79
  • Phillip H. Broderick ’01
  • Jeanna M. and Christopher J. Brown
  • Dara V. and Trey Brown
  • Robert ’86 and Marla ’87 Bruning
  • Linda F. and Benjamin C. ’89 Bunn
  • Bernardo Burgueno
  • Samantha R. (Cannon) ’02 and Scott A. ’99 Burton
  • Carlyn and Randall A. Bushman
  • Christine Jo and John M. ’94 Callahan
  • Lisa Marie and Darrin Campbell Sr.
  • Kathryn J. and W.D. Carey III
  • Kurt Carlson
  • Cynthia and Harry Carneal
  • Miriam and Richard A. ’84 Carpenter
  • Roberta L. Carr
  • Heather Rosing and Scott C. ’94 Carr
  • Susan K. (Klauer) ’78 and Daniel T. Carter
  • Jennifer Carusetta
  • Mary Olive (Chambers) ’63 and Thomas J. Lien
  • Caili and Daniel H. Chang
  • Nilda and Michael Y. Chang
  • Dillon J. Checkal ’13
  • Sandra Chew ’68 and Paul G. Phillips
  • Yoon Chung and Anthony C. Choi
  • Christine and Stephen D. ’93 Chucri
  • Lee Erin and George T. ’93 Chumo II
  • Jenny Woll and Kevin Cole
  • Martin Collins
  • Colleen F. Conway ’63
  • Ginger and John J. ’85 Couvrette
  • Valerie L. and R. Jeffrey ’92 Crane
  • Kenneth B. Creech ’06
  • Susan L. and K. David ’91 Crockett
  • Cheryl Maria and Steven D. Crowe
  • Lee Ann Cusick
  • Paula D. and Charles J. Davenport
  • Karen Saucier and Thomas A. ’74 Davis
  • James P. de Haan ’18
  • Tara C. (Pangan) ’06 and Gregory E. ’06 Del Gaizo
  • Margaret Anne and Kenneth D. Denbow
  • Amanda Jo (Beck) ’98 and Peter Deppe
  • Edward F. DeRoche
  • Susan P. and John D. Diekman
  • Craig D. Dingwall ’82
  • Karin B. (Dinan) ’91 and Matthew C. ’96 Dolan
  • Ramona M. Domen ’11
  • Barbara and Gary Donatella
  • Megan L. Donohue ’09
  • Jane M. (Harkins) ’89 and Gregory Dorn
  • Mary Ann and Patrick F. Drinan
  • Marilyn M. and Steve N. Dubb
  • Margaret M. (McCahill) ’95 and John D. ’95 Duncan
  • Reverend Monsignor Richard Duncanson ’68
  • Maureen L. Dunn ’17
  • Sue and Richard A. ’89 Dunn
  • Leslie A. and E. Scott ’77 Dupree
  • Jean A. (Gear) ’67 and John L. Earl
  • Sarita D. (Doyle) ’65 and A. Brent Eastman
  • Richard P. Edwards and Ellen E. Hunter
  • Bettina M. and Greg L. England
  • John G. Enright
  • Linda M. and H. Kent Falk
  • Shannon and Scott A. ’96 Farley
  • Sherilyn M. and Michael Farris
  • Jean M. and John C. Ferber
  • Kathleen H. ’66 and Joseph E. Fisher
  • Elise Purcell and Mark K. Flippo
  • Mark E. Flowers ’10
  • Daniel C. Flynn ’98
  • Denise and Brian R. Fogarty
  • Brendan M. Foote ’05
  • Monica and Dennis P. ’85 Fox
  • Daniel Arroyo and Nicholas J. Fox ’11
  • Kathryn Kitchen-Galuppo ’82 ’87 and Louis A. Galuppo
  • Sarah R. Gant
  • Ann Garland and Saul Levine
  • James D. Gase ’73 ’81 ’91 and Teresa Liberatore Gase ’73
  • Alana M. Gee
  • Jane Georges
  • Aimee M. and David L. Gesseck
  • Cheryl A. ’98 Getz and Henry Pugh
  • Victoria T. and Richard J. ’69 ’73 Giese
  • Karen L. and Andrew C. Gilligan
  • Jaime A. Gomez
  • Gina L. and Lawrence J. Gornick
  • Barbara I. and Thomas B. Grassey
  • Robert J. Gravina ’89
  • Pamela Gray Payton ’16 and Jerome Payton
  • Mrs. Kathleen and Wes Gray
  • Cynthia L. ’99 Valenzuela and Matthew G. ’99 Guerrero
  • Zhenwei Guo
  • Elke I. and Bernd Haetzel
  • Diane L. (Alanis) ’65 and Noel A. ’64 Hall
  • Jesse W. Hall ’95
  • Melissa Halter
  • Jon Hamby
  • Douglas W. Hamm ’06
  • Matthew P. Haniger ’89
  • Kathy and Louis R. ’80 Hanoian
  • John Hanson
  • Karen and Kent Hayden
  • Lynelle Hee ’93 and Venkat Shastri
  • Danielle B. ’05 and David Heimlicher
  • Lisa V. and Gerard F. Henesy
  • Eileen and William L. Hennrikus
  • Marilyn K. and Daniel D. Herde
  • Cristina Hermosillo ’12
  • Joanne Higgins Leslie ’76 and John W. Leslie
  • Sharon L. ’86 and James L. Hill
  • Marlys A. and Todd A. Hinders
  • Kathleen R. and Samuel G. Hinz
  • Anna M. (Grobe) ’01 and Nicholas D. Hjorth
  • Glynna A. and Mark E. ’86 Hoekstra
  • Mike J. Homes
  • Linda and William J. ’75 Howard Jr.
  • Kelly M. (Ervin) ’95 and Mark G. ’95 Huarte
  • Cindy S. and Paul W. Hubbard
  • Marjorie Hughes
  • Sonia Callejas and Jason Hums
  • Johanna S. and Phil L. Hunsaker
  • Anwar L. Husain ’11
  • Carole Huston
  • Beth and Robert W. ’93 Huston
  • Andre Hutchinson
  • Robert Ingham
  • Cheryl L. (Meumann) ’85 and Dale S. Ingram
  • Susan M. Jackson-Walker
  • Thomas A. Jacobs ’15
  • Conny M. Jamison
  • Anthony W. Jansing ’97
  • Kelly B. and Christian K. Johnson Jr.
  • Elizabeth and David Johnson
  • Kristin L. ’03 and Wesley S. ’01 Jones
  • Kimberly K. ’92 ’01 and George H. ’88 Kaelin III
  • Karen S. and Patrick T. ’87 Kaemerle
  • Suzanne and Samuel J. ’77 Kahn
  • Leon S. Kaplan
  • Michael Kazemzadeh
  • Deborah and Bob Kelly
  • Darrah D. and Joseph T. Kenney Jr.
  • Ann M. and Robert J. ’77 Kenyon
  • Yolanda and Benton J. Ketel
  • M. Annette Ketner
  • Alice and Harri J. ’76 Keto
  • Lori M. and Michael W. Kilander
  • Ian M. King ’98
  • Jennifer A. (McDonnell) ’92 and Guy M. ’88 Klingler
  • Honorable Greer D. Knopf (Ret.) ’78
  • Amy M. and William N. Knopka Jr.
  • Karen A. Kohlberg ’13
  • The Krause Family
  • Anne Mahoney Kruse and Richard C. Kruse ’81
  • Debra D. and Robert V. ’76 LaBerge
  • Rhonda L. (Cartwright) ’86 and Barry D. ’72 Ladendorf
  • Jacquelyn R. Landis ’73
  • Jane and Kirk A. ’84 Miller
  • William Lawrence
  • Thomas H. Layne ’96
  • Jane G. and Herbert I. Lazerow
  • Stanley W. Legro
  • Sue Dzung and Mike M. ’71 Lehoang
  • Adrienne C. Leonard ’79 and Sam Brown
  • MaryJane and Donald R. ’90 Lincoln
  • Tara L. and Jeffrey S. Lockhart
  • Michael J. Long ’84
  • Gabriela and Mauricio A. ’93 ’95 Lopez-Hodoyan
  • Amanda and Patrick G. ’04 Lucy
  • Ravi K. ’00 and Benjamin Lumpkin
  • Charleen M. and Scott F. Lundberg
  • Brian Luscomb
  • Karen A. ’95 ’10 and Wesley A. Macauley
  • Suzanne M. and Cary P. ’88 Mack
  • Gus Magee ’70 ’72
  • Sally and Luis Maizel
  • Viccie Makarczyk
  • Jeanne M. Malitz ’85
  • Yvonne Y. and Paul C. Margetts
  • Cherese and Peter V. Marlow
  • Kathyann K. (Kenny) ’86 ’90 ’14 and David G. Marsh
  • Maria and Mario Martinez
  • Ceila and Robert G. ’72 Maruca
  • Janine M. Mason ’86 ’11 and Barry Schultz
  • Ellen May
  • Dana and Richard May
  • Jane D. and James T. McCarthy
  • Natalie M. and Edward F. ’87 McCoy
  • Lindsay K. (Yuen) ’09 ’17 and Brandon P. ’10 ’12 McCreary
  • Susan M. McDermott
  • Peter F. McDougall ’90
  • James J. McMullen Jr. ’80
  • Edwin F. McPherson ’82
  • Kevin C. Meissner ’06
  • Elisse Thurston and Andres ’02 Melgar
  • Nikki Presley and Joel S. ’77 Miliband
  • Christopher J. Miller ’99
  • Elena and Norm Miller
  • Bruce Millimaki
  • Emily E. (Leeton) ’04 ’06 and Paul E. ’05 Misleh II
  • Adriana A. and Steve Mislinski
  • Ziba and Mojtaba Moghadam
  • Christopher G. Mohoney ’12
  • Shelby L. (DePriest) ’94 and Vincent S. ’95 Moiso
  • Alycia N. Mondavi ’07
  • Amanda J. Moriarty ’15
  • Jodie L. and Luc G. Morlet
  • Linda L. and Joseph A. ’87 Muklevicz III
  • Beth Mulcahy Elardo ’16
  • Ashley Muncey
  • Susan and James P. ’90 Nagle
  • Rowena Naidl ’59
  • Mary Naimish
  • Dulce Marie and Ronald Nang
  • Wes Napier
  • Rebecca A. and Cody Naquin
  • Victoria J. (Westervelt) ’74 and Stephen K. ’71 Nasman
  • Gregory R. Nelson Jr.
  • Alan and Nancy Nevin
  • Julie M. and John T. Nickel
  • Teresa M. and Mitchell Nilsen
  • Laura E. Norton ’91
  • Liz Nutting
  • Seth P. O’Byrne
  • Carol S. and Robert L. ’73 O’Connell
  • Brenda M. and Patrick O’Neill
  • Lara L. and Martin J. Orradre
  • Joann and Reginald Pagaling
  • Kimberly A. and Mark S. Parris
  • Kimberly D. and Steven J. ’75 Parsons
  • Lori Partrick ’79
  • Katlyn R. Partynski ’13
  • Douglas Peterson
  • Coreen and Kevin ’06 Petti
  • Marianne and Michael R. Pfau
  • Michael R. Pfeiffer ’85
  • Barbara M. ’89 and Dale Phipps
  • Suzanne and James B. ’86 Pierik
  • Sandy and Jim Pietrasek
  • Candace D. and Stephen L. ’78 Plourd
  • Daniele E. (Dilling) ’99 and Andy ’98 Pollin
  • Christine and Jason S. ’04 Pongsrikul
  • Jack W. Pope
  • Jennifer N. and Allan Priest
  • Nan Pugh
  • Bryna and Andrew R. ’03 Putnam
  • Quinn Family Trust
  • Robert N. Ray ’95
  • Michelle L. and Jeffrey M. Read
  • Renae Fish and Gary Redenbacher
  • Michele-Anne and H. McGuire "Mac" Riley
  • Hank S. Robinson ’93
  • Leslie A. Robinson ’06
  • Stephen P. Rodoni
  • Sarah (Wolf) ’99 ’05 and Gerard T. ’97 Rodrigues
  • Keith Rolle
  • Christina E. (Etter) Roush ’86
  • Michaela Marie and Frederick B. ’03 Ruiz
  • Leigh Ann Runyan and Jack M. Ahn
  • Diana Lee and Patrick R. Sakai
  • Shelley and Tony I. ’78 Salay
  • Jessica D. ’12 and Ian Salvatore
  • Viola I. (Uribe) ’85 and Luis Sanchez
  • Flora L. Sardina
  • Elizabeth A. (Heider) ’89 and Stephen P. ’88 Scannell
  • Mary A. Scherr and Marvin Sippel
  • Margaret R. and Neal E. ’12 Schmale
  • Jodi C. (White) ’93 ’97 ’03 and Marc Schnoebelen
  • Trish M. and Vern D. ’66 Schooley
  • Paul E. Schroeder
  • Kenneth A. Schwing Jr. ’95
  • Leslie A. (Young) ’88 and Frank J. ’88 ’90 Sennes
  • Sheila and Gregory A. Serrao
  • John Shaw ’73
  • Joseph W. Shenton Jr.
  • Lauren and Sam G. ’03 Sherman
  • Susan Shultz
  • Edith J. and Charles W. Sickman
  • Amanda J. and Roger C. Simsiman
  • Elena and Jeffrey M. ’04 Singletary
  • Jodi L. Smith
  • Eileen M. and Timothy M. Smith
  • Nancy L. (Schons) Smoke ’77
  • Meghan M. and Kim B. Snyder
  • Anita M. (Eischen) ’92 and Alan M. Sorgi
  • Valerie S. and William Spata
  • Kathleen M. ’10 and James Stacy
  • Frank A. Stella ’88
  • Linda Denmark and Stephen M. Strachan
  • Rosemary George Straley
  • Janean E. ’86 and Timothy J. Stripe
  • Dana A. (Schick) ’98 and Bryan E. ’98 Sullivan
  • Susan A. Swanner
  • Scott Swartz
  • Adrienne A. Sweeting ’62
  • Denise M. and John J. Szczur
  • Stephen R. Tatham
  • Carmen and Francis J. ’74 Tepedino
  • Donna S. and Raymond G. Thagard Jr.
  • Raymond G. Thagard III ’08
  • Annie E. Toth ’07
  • John A. Trifiletti ’78
  • Susanne M. and Mark D. ’83 Tunney
  • Paraskevi I. and Paul Tziouvaras
  • Edmund Ursin
  • Tiffany and Craig M. ’91 Utterson
  • Julianne and Timothy Vasquez
  • Chester S. Vaughn ’13
  • Kimberly D. and Pedro Vega
  • Lt. Col. Sandra Hagedorn and Tim Vining
  • Michael Vinti
  • Laura N. and Kurt G. von Savoye
  • Julie B. and Todd R. Wagner
  • Alissa F. and Steven L. ’86 Wahl
  • Mr. and Mrs. Patrick A. ’86 Wakeman
  • Shannon R. Watts
  • M. Eileen (Mawhinney) ’82 and Theodore S. Williams
  • Annasue and John H. Wilson III
  • Benjamin T. Wood ’99
  • Michell Hribar and Bryan I. ’00 Wood
  • Margaret Tang and Raymond Xue
  • Judith E. White and Michael M. ’88 Yi
  • Emily Young and Serge Dedina
  • Tom ’77 and Ruthann Yuhas
  • Noli C. Zosa Jr. ’95 ’99

back to top