Annual Individual Gifts

$2,500 – $4,999

  • Cherrill Diane and Charles ’83 Abdi
  • Dominique K. Alessio ’88 ’90 and Stephen Nielander
  • Sofia P. and John D. ’91 ’94 Alessio
  • Michelle and Thomas J. Anderson
  • Darlene and G. Edward ’73 Arledge
  • Henrietta F. and Eric J. Armbruster
  • Sheree and Honorable Richard M. ’72 ’75 Aronson
  • Jonathan J. Asch ’97
  • Terry Aston
  • Cynthia M. and Jerome F. Avery
  • Lisa Baldocchi
  • Elaine Feuer-Barton and Richard D. Barton
  • Amy D. and Adam J. ’88 ’91 Bass
  • Charles V. Bass
  • R. Donna M. (Dawkins) and Allen B. Baytop
  • Josephine A. Bennett ’81
  • Vickie and Steve Beuerle
  • Sandra C. Bibb ’83 ’91 ’99
  • Kristin M. Boettger ’87
  • Suzanne and Gary M. Bohamed
  • Jeanne ’83 and James ’80 Bonk III
  • Kathleen and Mark V. Bowles
  • Karen K. Briggs ’15
  • Jennifer L. (Payton) ’86 and Rick Brown Jr.
  • Kathleen A. (Rabin) ’89 and Robert T. ’80 Pasulka
  • Carolyn Nancy and Michael B. ’93 Brown
  • Michele B. ’94 Brown and Sid Graser
  • Joan M. (Masar) ’94 and Robert J. ’92 ’94 Brown
  • Russell E. Browning Sr.
  • Holly L. McGrath Bruce and David Bruce
  • Robert ’86 and Marla ’87 Bruning
  • Gabriela (Gonzalez) ’95 and Edward G. ’96 Bryant
  • John J. Burke III
  • Christine M. (Pittl) ’97 and William Raymond Butler
  • Michelle and Kenneth L. ’86 Camarillo
  • Louis C. Canchola ’82
  • Louis Capella
  • Miriam and Richard A. ’84 Carpenter
  • Marcus R. Carter ’94
  • Diane M. and Patrick ’89 Casinelli
  • Priscilla and Joseph A. Caso
  • P. F. Cassle
  • Sarah J. (Leonard) ’65 and Louis Castruccio
  • Michael J. Changaris
  • Kristin Barclay and Gregory S. ’92 Chapman
  • Linda A. and Mr. Harry Chorbajian
  • Lynn M. and John A. Clanton
  • David Cleary
  • Jenny Woll and Kevin Cole
  • Barbara A. and Wayne A. Coleman
  • Karen S. and Thomas H. Collard
  • Whitley C. Collins ’86
  • Catherine J. and Michael L. Conrad
  • Ruth E. and Curtis W. Cook
  • Alison E. Cox ’01 and Tony Verissimo
  • Margaret Cox
  • Jenny and Sid* Craig
  • Shannen L. Cravens ’11
  • Victoria and Mark J. ’10 Crigler
  • Justine H. Darling
  • Bettina P. and Efren S. Dato
  • Darlene G. and R. Lowell* Davies
  • Nancy L. and Dean L. de Caussin
  • Emily Young and Serge Dedina
  • Laura ’84 (Stanley) DeMarco and Ralph DeMarco
  • Claudia and Kevin DeNuccio
  • Edward F. DeRoche
  • Karin B. (Dinan) ’91 and Matthew C. ’96 Dolan
  • Mollie E. Doyle ’86 and Patricia Scott
  • Sandra L. LeDrew and Stephen M. Doyle
  • Theresa and Douglas J. Drew
  • Mary Ann and Patrick F. Drinan
  • Brian J. Dunn ’78 ’81
  • Jenny and Julie A. ’92 Dunne
  • Michel J. Duquella ’94
  • Jeff R. Eisenstadt ’86
  • Governor Eugenio Elorduy Walther
  • Ronda Elsayed ’02
  • Laura M. (Mleczko) ’92 and Stephen P. ’92 ’96 Embry
  • Lisa B. and William R. ’79 Enquist Jr.
  • Henry B. Fairley
  • Linda M. and H. Kent Falk
  • Wendy N. (Gilfillan) ’95 and Dru Fanticola
  • Cynthia A. Fisher
  • Connor C. Fitzgerald ’16
  • Susan K. Fox
  • Friend of USD
  • Stephen R. Garcia ’04
  • Patricia Gardner
  • Bridget M. and Robert J. Gaughan Jr.
  • Michael Gerhart ’88
  • Lisa and Michael Ghilotti
  • Marc Matys and Robert H. Gleason ’98
  • Cathy L. (Berguson) ’94 and Darren M. Gonzales
  • Kelly and Christopher C. ’94 ’96 Grant
  • Margret M. and Edward J. Graziani
  • Laura and Erik J. ’04 Greupner
  • Sharon and Timothy J. ’71 Groff
  • Rick and Suzanne Hagan
  • Melissa Halter
  • Cynthia Haney
  • Valerie A. Attisha ’94 and Jason Harmon
  • Mary and James T. Harris III
  • Drew Harvey ’18
  • Lisa and Byron J. Haselden
  • Karen and Kent Hayden
  • Casey T. Hayes ’03
  • Virginia M. Henkels ’94
  • Cindy L. and Daniel C. Henning
  • Eileen and William L. Hennrikus
  • Freya B. and Kevin M. ’93 Herde
  • Carrie R. and Joseph D. ’86 Holmes III
  • Raymond B. Hom ’01
  • Mike Howard
  • Laura K. and Ronald P. Hubel
  • Marjorie and Dr. Author* Hughes
  • Angela L. (Hall) ’92 and Michael A. Humphreys
  • Al Hurvis
  • Cheryl L. (Meumann) ’85 and Dale S. Ingram
  • Adama L. Iwu ’05
  • Lisa M. Andersen ’12 and Knut S. Johnson ’86
  • Linda C. and John S. ’08 Johnston
  • Renee J. and Kem A. Kantor
  • Kate and Dick Kelley
  • Deborah and Bob Kelly
  • Robin and Andrew Kimball
  • Evelyn A. Kirkley
  • Kevin O. Kleczka
  • Angelina K. (Kraemer) ’59 and Fredrick Kleinbub
  • Honorable Greer D. Knopf (Ret.) ’78
  • Amy M. (McMahon) ’95 and David Kopp
  • Stephanie and Leslie J. Kourie
  • Ann D. and William J. Kozlovsky
  • Amy and Stephen R. ’87 Krallman
  • Cindy Reiling Krebsbach and Michael J. Krebsbach
  • Anriette F. and Robert T. Kunst
  • Arina Kuznetsova
  • Sarah and Ryan E. ’97 Larson
  • William Lawrence
  • Megan E. O’Reilly and Todd S. Lewis
  • Maria E. Ayala and Richard R. Lopez
  • Tina and Honorable Thomas L. ’79 Ludington
  • Danielle and Jeffrey Lumby
  • Miguel Luna
  • Kathleen Lybass
  • Mary E. Lyons
  • Linda G. (Anderson) ’85 and John T. ’85 Maguire
  • Lea and Joseph P. Mahoney
  • Tyler R. Mariucci
  • Kathleen L. (Lousche) ’92 and Walter P. Martin
  • Robyn and Matthew A. ’71 Maslowski
  • Michele T. and John M. ’69 McCoy
  • Andrea ’14 and Greg McMullen
  • Teresa Meggs
  • Julia K. (Redmond) ’80 and Richard L. ’80 Michelmore
  • Kathleen F. Mikitka-Gomez
  • Nikki Presley and Joel S. ’77 Miliband
  • Jane Mitchell
  • Mary Theresa Moser
  • Perla L. and Jeffrey S. Myers
  • Victoria J. (Westervelt) ’74 and Stephen K. ’71 Nasman
  • Brenda J. and Bruce P. Needleman
  • Barbara and Gregory R. Nelson
  • Meg and Matthew J. ’97 Nelson
  • Melissa Evans and Rennie Nicholson ’93
  • Julie M. and John T. Nickel
  • Mary M. McConnell and Don J. Nimura
  • Seth P. O’Byrne
  • Robert O’Haver
  • Ann N. Orwig
  • Carolyn Osiek
  • Frances L. and Richard A. ’97 Papapietro Jr.
  • Rose C. and Harry Papp
  • Tonya Monique and William R. ’88 Parrott
  • Maureen (Gavron) ’82 and Jeffrey J. Partynski
  • Chris ’83 and Liz Pascale
  • Sharon L. Payne ’83
  • Judi and Carlos A. ’96 Persichetti
  • Nancy A. Petersen
  • Ted ’78 and Anne ’80 Peterson
  • Barbara M. ’89 and Dale Phipps
  • Cheryl and Cliff Pia
  • Candace D. and Stephen L. ’78 Plourd
  • Henry E. Powell ’12
  • Carol A. and Peter E. Powell
  • Jennifer N. and Allan Priest
  • Judson Quiggle
  • Josephine (Wydra) ’75 and Frank J. ’67 ’72 Ragen Jr.
  • Jeanine M. and Ron Redell
  • Christopher J. Riley
  • Michael M. Rish ’84
  • Dianne D. Roberts and Jaime M. Roberts Vildosola
  • Kathryn R. Roig ’11
  • Anne and Hallen D. ’83 Rosner
  • Beverly Ann and Robert G. ’75 Russell Jr.
  • Jacquelyn C. (Johnston) and Donald L. Schoell
  • Paul E. Schroeder
  • Lynelle Hee ’93 and Venkat Shastri
  • John M. Simon ’99
  • Mary A. Scherr and Marvin Sippel
  • Ann Marie and Michael G. Skalecki
  • Peter Smith
  • Lynne R. Lasry ’79 and Allen C. Snyder
  • Meghan M. and Kim B. Snyder
  • Sue and Ky L. Snyder
  • Jennifer and Michael A. ’01 Spencer
  • Julia M. and Robert F. ’85 Stansell
  • Linda Denmark and Stephen M. Strachan
  • Robert J. Sullivan ’68
  • Jack Talmadge
  • A. Lavar Taylor
  • Maria E. (Bastian) ’03 and Ryan B. Thompson
  • Julie M. and Jonathan C. ’86 Tibbitts
  • Jonell G. (Galik) ’95 and Greg J. ’89 Tibbitts
  • Mary Jane Tiernan ’61 ’72
  • John A. Trifiletti ’78
  • Kristine L. and James S. Tyler
  • Robert Tyson
  • Tiffany and Craig M. ’91 Utterson
  • Lt. Col. Sandra Hagedorn and Tim Vining
  • Mr. and Mrs. Patrick A. ’86 Wakeman
  • Bryan Weadock
  • Michael J. Weaver ’73
  • Elisa Lurkis and Spencer Wetter
  • Sarah and Chad Whitehead
  • Terri L. and Russell A. ’83 Whitmarsh
  • Linda S. and Honorable S. Charles ’61 ’64 Wickersham (Ret.)
  • Donna S. Widmer ’66
  • Cathie ’70 and James P. ’69 Wilke
  • Catherine A. (Katie Connelly) ’92 and Steve D. ’92 Wilson
  • J. David Wright III ’89
  • Susan M. (Petersen) ’88 and Thomas B. Wyman
  • Mary Ann Yaghdjian ’07
  • Judith E. White and Michael M. ’88 Yi
  • John Yochelson
  • Meryl L. and George L. Young III
  • Christine M. (Multari) ’91 and Kenneth G. ’89 Zampese

back to top