Annual Individual Gifts

$1,500 – $2,499

  • Kristen and Henry J. ’63 Acquarelli
  • Joy D. Elliott and Robin Adler
  • Laura and Jack Akel
  • Jacqueline C. ’84 and Robert Akerblom
  • Alper Akkan
  • Esra and Omer L. Akkan
  • Barbara K. (Parsley) ’95 and Kirk Allen
  • Naser Alsabah ’16
  • Krista A. (Gallia) ’97 and Sean Anderson
  • Stephanie Anderson
  • Jim Andrus
  • Lyndsey and Allan W. ’08 Arendsee
  • Lynn D. and Geoffrey H. ’76 Ashworth
  • Elaine V. Atencio
  • Pauletta Y. and Robert T. ’62 Atwood
  • Beth K. ’84 and Dennis M. Baier
  • Dr. Carmen Barcena and Mr. Dan Wilkens
  • Linda M. (Reel) ’88 and R. Sean ’88 Baron
  • Roberta J. (Joslin) ’83 and Robert D. Barry
  • Angela Bartosik ’93
  • Shelley A. and Richard A. ’83 Bayer
  • Brandon Becker ’77
  • Steve Bee
  • Maria S. and Eric C. Bellafronto
  • Rachel J. and Derek G. Benham
  • Pedro (Bilse) Bernal Bilse
  • Rebecca A. (Samson) ’07 ’15 and Chad E. ’05 Beville
  • Kathleen and James A. Bianco
  • Jimi A. and Steven L. Billigmeier
  • Janet Kay and Alan R. ’72 Block
  • Lisa A. and Marc A. Bolduc
  • Carol J. ’81 and Ernest ’66 ’69 ’01 Borunda
  • William L. Bourque ’61
  • Tracy and Bradley R. ’96 Bowles
  • Tracy J. and Greg L. Braun
  • Danene M. Twyman-Brown ’14 and Eric L. Brown ’94 ’10
  • Cameron C. and Bruce E. Brugler
  • Joanna M. (Lee) ’98 and Paul B. ’96 Bruso
  • Gabriela (Gonzalez) ’95 and Edward G. ’96 Bryant
  • Irene E. and Michael M. Bubnack
  • Caroline A. and Michael C. Buckley
  • Anne D. ’94 and Gregory T. Bullard
  • Bernardo Burgueno
  • Carlyn and Randall A. Bushman
  • Richard P. Buyalos Jr.
  • Eduardo Calvo
  • Amanda E. and Philip A. Capin
  • Kathryn J. and W.D. Carey III
  • Cynthia and Harry Carneal
  • Roberta L. Carr
  • Mr. Denis E. Carrade
  • Tia Cassett
  • Erendira Cervantes ’05 and Vichet Siem
  • Diana D. and Robert C. Chandler
  • Caili and Daniel H. Chang
  • Sandra Chew ’68 and Paul G. Phillips
  • Carolyn A. Chingros and Thomas Monty Cerabino
  • Yoon Chung and Anthony C. Choi
  • Andrea E. (Ascherfeld) ’85 ’88 and Thomas P. Chuchvara
  • Christine and Stephen D. ’93 Chucri
  • Lee Erin and George T. ’93 Chumo II
  • Sandra Ciallella ’87 and Kenneth Shurko
  • Michael Clare
  • Terri L. and August R. Colachis
  • Desiree D. and James Collings
  • Martin Collins
  • Colleen F. Conway ’63
  • Mary Lou and McKenzie D. Cook
  • Melissa A. (Condren) ’06 and Bradford Coolidge
  • Thomas J. Cosgrove ’74 ’84
  • Tiffany B. and Jeffrey B. Coyne
  • Barbara J. and Ray Craycraft
  • Susan L. and K. David ’91 Crockett
  • Cheryl Maria and Steven D. Crowe
  • Lee Ann and Wayne Cusick
  • Suzy and David L. ’81 Dalton
  • Karen Saucier and Thomas A. ’74 Davis
  • Matthew L. Delzell ’03
  • Amanda Jo (Beck) ’98 and Peter Deppe
  • Caryn E. and Brian M. ’92 Despie
  • Stacie and Michael R. Devitt
  • Susan P. and John D. Diekman
  • Aminta A. (Justen) ’89 and Frank DiMaulo
  • Craig D. Dingwall ’82
  • Megan L. Donohue ’09
  • Kelly Douglas
  • Jean A. (Gear) ’67 and John L. Earl
  • Sarita D. (Doyle) ’65 and A. Brent Eastman
  • Richard P. Edwards and Ellen E. Hunter
  • Judith D. and Henry P. Egan Jr.
  • Mike Eggert
  • Ted and Tracy Elliott
  • Nancy H. Ely-Raphel ’68
  • Laura M. (Mleczko) ’92 and Stephen P. ’92 ’96 Embry
  • Donald A. English ’84
  • Dr. Iris and Paul* Engstrand
  • Barbara H. and Davis D. Fansler
  • Sherilyn M. and Michael Farris
  • Rachel and John M. Faulkner
  • Helen and Chip Fedalen
  • Lauren C. and James M. Feeney
  • Shirley and Joel D. Feinblatt
  • Jean M. and John C. Ferber
  • Kathleen H. ’66 and Joseph E. Fisher
  • Jennifer M. and Mac B. Fitch
  • Denise and Brian R. Fogarty
  • Kristin (Cleary) ’87 and Craig Fournier
  • Daniel Arroyo and Nicholas J. Fox ’11
  • Michele J. (O’Donnell) ’93 and Terence O. ’93 Fox
  • Linda and Matthew M. ’93 Frank
  • Martha ’16 and Russell E. Fuller
  • Aideen M. Gaffney
  • Kathryn Kitchen-Galuppo ’82 ’87 and Louis A. Galuppo
  • Biyun Gao
  • Ann Garland and Saul Levine
  • Philip Garland and Michael Hubbard
  • James D. Gase ’73 ’81 ’91 and Teresa Liberatore Gase ’73
  • Cheryl A. ’98 Getz and Henry Pugh
  • Dima S. Ghawi ’04
  • Charles M. Goldberg ’89
  • Jaime A. Gomez
  • Claudia Iracema Gonzales ’99 ’03
  • Robert J. Gravina ’89
  • Pamela Gray Payton ’16 and Jerome Payton
  • Arthur J. Griffin
  • Jesse W. Hall ’95
  • Honorable Howard L. Halm ’68 (Ret.)
  • Matthew P. Haniger ’89
  • Kathy and Louis R. ’80 Hanoian
  • John Hanson
  • Janice Deaton ’10 and Blake M. Harper
  • Martin J. Hayes ’00
  • Steven Heath
  • Danielle B. ’05 and David Heimlicher
  • Pamela K. and Kenneth D. ’94 Heller
  • Cristina Hermosillo ’12
  • Barbara and Thomas R. Herrinton
  • Kathleen R. and Samuel G. Hinz
  • Gary Hirt
  • Anna M. (Grobe) ’01 and Nicholas D. Hjorth
  • Leslie and Brad Holland
  • Cindy S. and Paul W. Hubbard
  • Lisa M. and Thomas A. Humbert
  • Angela L. (Hall) ’92 and Michael A. Humphreys
  • Carole Huston
  • Beth and Robert W. ’93 Huston
  • Elizabeth and Alan Iannaccone
  • Wendy Lauren and Albert J. ’91 Ingallinera Jr.
  • Patricia A. and Brett M. Jacobsen
  • Conny M. Jamison
  • Bruce G. Janowsky
  • Jason E. Jennings ’95
  • Ichen Wu and Jason Jiang
  • Carol Ann and Paul J. ’85 Jiganti
  • Kelly B. and Christian K. Johnson Jr.
  • Kristin L. ’03 and Wesley S. ’01 Jones
  • Rebekah E. ’07 and Jay A. ’00 Jurata Jr.
  • Karen S. and Patrick T. ’87 Kaemerle
  • Suzanne and Samuel J. ’77 Kahn
  • Leon S. Kaplan
  • Darrah D. and Joseph T. Kenney Jr.
  • M. Annette Ketner
  • Alice and Harri J. ’76 Keto
  • Julie Ann and Ernest M. Kim
  • Sherri A. and Daniel Kleeburg
  • Jennifer A. (McDonnell) ’92 and Guy M. ’88 Klingler
  • Sheryl and Joel ’73 Krissman
  • Susan J. ’94 ’98 and Edward Kujawa Jr.
  • Debra D. and Robert V. ’76 LaBerge
  • Marcelline M. Lanoue
  • Honorable Christine A. Bologna ’77 and John B. LaRocco ’77
  • Jane and Kirk A. ’84 Miller
  • Kay and Joshua V. Lawrence
  • Nancy A. (Near) ’88 and Tyler Lawton
  • Thomas H. Layne ’96
  • Linda M. Lee Ozuna ’92
  • Grace G. ’06 and James K. Lee
  • Beth and Jesse W. ’82 Lee
  • Sue Dzung and Mike M. ’71 Lehoang
  • Joanne Higgins ’76 and John W. Leslie
  • Judith A. Lewis Logue and Lawrence E. Logue
  • Alix Marduel and William T. Lockard
  • Tara L. and Jeffrey S. Lockhart
  • Linda E. Fitts and Curtis M. Loer
  • Mary Lopez
  • Gabriela and Mauricio A. ’93 ’95 Lopez-Hodoyan
  • Yijun Zhang and Yifeng Lu
  • Amanda and Patrick G. ’04 Lucy
  • Erin P. Lupfer ’17
  • Duncan J. Macdonald
  • Aida (Galindo) ’89 and Robert J. ’88 MacKay Jr.
  • Lynne A. and Michael J. MacWade
  • Nancy A. (Nadeau) Madrid ’88
  • Gus Magee ’70 ’72
  • Danielle J. and Kim J. Mahoney
  • Viccie Makarczyk
  • Jeanne M. Malitz ’85
  • Deborah and John C. ’79 Manson
  • Julie and Steve Manson
  • Sandee J. ’95 and Eric L. Mapp
  • Cherese and Peter V. Marlow
  • Kymberly K. and Thomas A. Marrinson
  • Kathyann K. (Kenny) ’86 ’90 ’14 and David G. Marsh
  • Maria and Mario Martinez
  • Janine M. Mason ’86 ’11 and Barry Schultz
  • Nancy L. and Thomas D. ’88 Mauriello
  • Michael J. McCabe ’69 ’72
  • Molleen and Kenneth F. McCain
  • Jane D. and James T. McCarthy
  • Jacqueline M. McCool
  • Natalie M. and Edward F. ’87 McCoy
  • Dana and Thomas M. McCue
  • Kevin G. McCully ’91
  • Kathy M. (Steves) ’65 and Michael R. ’64 ’67 McDonnell
  • Patricia A. McGann ’65
  • Andrea ’14 and Greg McMullen
  • James J. McMullen Jr. ’80
  • Edwin F. McPherson ’82
  • Nicole A. Mehrara ’05
  • Kevin C. Meissner ’06
  • Kathryn and John F. ’84 Melican
  • Bruce Millimaki
  • Emily E. (Leeton) ’04 ’06 and Paul E. ’05 Misleh II
  • Lauren J. Moore ’98 and Daniel J. Stein
  • Yolanda and Mark F. ’79 ’87 Moothart
  • Robert Morgan
  • Nichole M. (Raspolich) ’92 and James M. ’91 Morrison
  • Bret Morriss
  • Michelle Frers and Travis J. ’98 ’99 Mottet
  • Linda L. and Joseph A. ’87 Muklevicz III
  • Kathleen M. (McGonigle) ’54 and James J. Murtha
  • Afsaneh Nahavandi and Ali Malekzadech
  • Mary Naimish
  • Wes Napier
  • Cheryl and William H. ’80 Naumann
  • Daniel K. O. Neill
  • Alan and Nancy Nevin
  • Lena and Per Norr
  • Laura E. Norton ’91
  • Liz Nutting
  • Darci M. and Robert E. ’82 O’Connell III
  • Carol S. and Robert L. ’73 O’Connell
  • Karen M. (Ridge) ’83 ’84 and Timothy O’Connor
  • Sheila* and Timothy O’Malley
  • Jin and Jason ’00 Ohta
  • Lara L. and Martin J. Orradre
  • Daniel P. Osnato ’04
  • David T. Parry ’79
  • Cammy Patridge
  • Steven G. Patton ’93
  • Chad Peace ’12
  • Joan and Robert K. Pertak
  • Douglas Peterson
  • Jennifer and Mark D. Petrie
  • Sherryl L. and Robert T. Philen
  • Suzanne and James B. ’86 Pierik
  • William R. Plourd ’78
  • Michael A. Polenzani ’97
  • Andy and Daniele Pollin
  • Carol and Fernandez Ponds
  • Jason S. Pongsrikul ’04
  • Scott R. Potter
  • Lois and Bradley J. Preber
  • Cheryl A. Getz ’98 and Henry W. Pugh*
  • Nan Pugh
  • Sabine Purps
  • Sharon S. and Gary M. Qualls
  • Quinn Family Trust
  • Robert N. Ray ’95
  • Renae Fish and Gary Redenbacher
  • Tamela B. ’97 and West A. Reese
  • Jenifer D. (Ball) ’01 and Rich Reinebach
  • Jane F. and Roger J. Rembecki
  • Amber N. and Richard C. Rementeria III
  • Marty Remmell
  • Kathryn Riley Grasso ’00
  • Elizabeth T. ’75 and Doug ’74 ’94 Robert
  • Dot L. and Chell A. Roberts
  • Trudy Stambook and Paul E. Robinson ’73
  • Jessica D. ’12 and Ian Salvatore
  • Flora L. Sardina
  • Kimberly Butterwick and Jonathan H. Scheff ’92
  • Drew Schlosberg
  • Jodi C. (White) ’93 ’97 ’03 and Marc Schnoebelen
  • Heather and Samuel E. ’01 Scholl
  • Jennifer L. (Daley) ’13 and Preston W. ’01 Schumacher
  • Benjamin M. Schuster ’13
  • Robert B. Scotlan ’71
  • Tyler Seltzer
  • Sheila and Gregory A. Serrao
  • Susan Shultz
  • Edith J. and Charles W. Sickman
  • Amanda J. and Roger C. Simsiman
  • Elena and Jeffrey M. ’04 Singletary
  • Sandy Smelik and Larry Manzer
  • Jodi L. Smith
  • Eileen M. and Timothy M. Smith
  • Nancy L. (Schons) Smoke ’77
  • Richard A. Snyder
  • Josiane and William A. ’77 Snyder
  • Anita M. (Eischen) ’92 and Alan M. Sorgi
  • Kelly A. (Colosimo) ’03 and Jordan Souza
  • Tracy W. St. Amour ’93
  • Lori and Michael N. ’93 Stefanoudakis
  • Frank A. Stella ’88
  • Honorable David Rubin and Todd F. Stevens ’88
  • Rosemary George Straley
  • Joshua J. Strange
  • Dana A. (Schick) ’98 and Bryan E. ’98 Sullivan
  • Lynn Susholtz
  • Scott Swartz
  • Denise M. and John J. Szczur
  • Debbie C. and Sam K. ’00 Tahmassebi
  • Toby D. Taitano ’94 ’05
  • Catherine and Michael C. ’96 Tanghe
  • Mary J. (Francis) ’86 and H. Treak ’86 Tasker
  • Stewart E. ’59 Taylor
  • Carmen and Francis J. ’74 Tepedino
  • Donna S. and Raymond G. Thagard Jr.
  • Raymond G. Thagard III ’08
  • Patricia H. and Douglas A. ’81 Thomas
  • Scott L. Thompson
  • Sarah L. and Andrew J. Tochterman
  • Shannon M. Togni ’96 ’03
  • Steven D. Tolbert
  • Cynthia C. and Sean M. ’85 Torsney
  • Donna and Michael J. Tracey
  • Caroline C. and Anthony M.* Trifiletti
  • Susanne M. and Mark D. ’83 Tunney
  • Andriana M. Tziouvaras
  • Paraskevi I. and Paul Tziouvaras
  • Edmund Ursin
  • Violeta (Padilla) Velazquez ’99
  • Natalie and Michael Verbeck
  • Deborah L. and Mark A. ’79 ’86 Waldschmidt
  • Lara A. (Cook) ’90 and Wade R. ’89 Walker
  • Suzanne and Douglas Ward
  • Sandra L. Weeks
  • Melissa and Daniel Wehr
  • Shannon A. and Joel K. Weinberger
  • Courtland D. Weisleder ’09
  • Jacqueline M. and John J. Wells
  • Leslie A. and Graham Westphal
  • Catherine A. (Lindseth) ’64 and Thomas J. ’61 ’65 Whelan
  • Therese Whitcomb* ’53
  • Sheryl ’10 and Harvey P. White
  • Carol L. and Arthur R. ’63 Wical
  • Donna Rae Adams and Charles S. ’63 Wical
  • Sharon C. and Michael A. Wichterich
  • Jean B. and Lynn J. ’68 Willhite
  • M. Eileen (Mawhinney) ’82 and Theodore S. Williams
  • Catherine A. (Connelly) ’92 and Steve D. ’92 Wilson
  • Elizabeth N. and Stuart R. Winthrop
  • Carri J. and Peter C. Wittenberg
  • Benjamin T. Wood ’99
  • Joanne Yaghdjian ’11
  • Jacy L. and Matthew R. ’95 ’96 Young
  • Tom ’77 and Ruthann Yuhas
  • Paula Zilka
  • Noli C. Zosa Jr. ’95 ’99
  • Lawrence Zynda

back to top