Annual Individual Gifts

$50,000 and above

  • Lisa J. (Burdman) ’85 and Steve R. ’86 Altman
  • Jennifer L. (Hart) ’88 and Jimmy ’85 Anklesaria
  • Sara and Alfred F.* Antonicelli
  • Sherrill* and Bob Baker
  • Bill and Jeanne Barulich
  • Louise and Clayton I. Bennett
  • Betty J. Beyster
  • Steven L. Black
  • The Blake Family
  • Lauri A. (Phelan) ’95 and William F. ’96 Brennan
  • Kim C. and Andrew D. Busch
  • Kathryn S. Colachis
  • Diane and Rodney F. Dammeyer
  • Theresa and Richard K. Davis
  • Trina R. and Robert R. ’94 Dean
  • Christine M. and Kristopher A. Dickinson
  • Carol and Martin C. Dickinson
  • Gail R. and Anton Dimitroff
  • Steve Ermenkov*
  • Julianne D’Angelo ’76 ’83 and Professor Robert C. Fellmeth
  • Ron and Alexis Fowler
  • Patricia and Dr. Thomas* Fritch
  • Josephine Galliano ’78 ’83 and Thomas Emig
  • Robert Getscher*
  • Frances G. Harpst*
  • Lynne and Robert Hayes
  • Linden Root Dickinson Foundation/John R. Henkel ’77
  • Vanessa A. and Daniel C. ’82 ’86 Herbert
  • Susan L. and Paul J. Hering
  • Linda Upson and James J. ’86 Hervey
  • Linda H. Hervey ’83
  • Matthew Hervey
  • Robert and Karen Hoehn
  • Victoria A. ’01 and Steve Humphrey
  • Kazuo Inamori
  • Hannah K. (Davis) ’09 and Zachary A. Johnson
  • Keith A. Johnson
  • Roger A. ’74 Joseph
  • Candace and Vincent J. ’84 Kasperick
  • Katie and James R. ’86 Kelly
  • Angelina K. (Kraemer) ’59 and Fredrick Kleinbub
  • Helen and Kenneth C. ’83 Koo
  • Gale M. and James C. ’75* Krause
  • Gretchen E. and John P.* Krylow
  • Stanley W. Legro
  • Michelle M. Ciccarelli and William S. Lerach
  • Ruthanne and Timothy ’73 Luberski
  • Christina L. and Joseph M. Mauthe
  • Cheryl and James B. McCarthy
  • Liam E.* ’76 and Lori McGee
  • Jack McGrory ’81
  • Penny and Darrin Montalvo
  • Janice Jagelski and Patrick J. Morrin ’83
  • Phyllis and Angelo R. Mozilo
  • Michele R. and Mark A. ’86 Mozilo
  • Karen Gidley and Thomas F. ’77 Mulvaney
  • Annie Navarra
  • Virginia C. Nelson ’79
  • Mary and John H. ’82 Norberg
  • Mary F. (Fiorino) ’61 and Michel J. Orradre
  • Julie M. and James D. ’85 Power IV
  • Gwendolyn L. and Thomas A. Price
  • Pam and Matthew J. ’80 Reno
  • Anna* and Leo* Roon
  • Susan and Byron C. ’85 Roth
  • Sheel K. ’04 Mann Siedler and Peter X. Seidler
  • Donald* and Darlene Marcos Shiley
  • Walter Smoyer
  • Gregg M. Tolton ’69
  • Celeste* and A. Eugene Trepte
  • Ruth and Stanley Westreich
  • Kaye M.* and Richard P. Woltman
  • Peter Zahn
  • Linda L.* and Frank D. Alessio
  • Paula A. and Patrick D. Broe
  • Kimberly T. Nelson and Kevin F. Cadden
  • John ’83 and Nancy Jo Cappetta
  • Albert P. Carey
  • Anthony R. Carr
  • Julie and Stephen E. ’85 Connolly
  • Paula A. Cordeiro and David J. O’Brien
  • Janet and Dennis S. Cruzan
  • Stacie and Professor Michael R. Devitt
  • Lynne G. and Stephen P. ’84 Doyle
  • Margaret Fox
  • Anna and Stanley S. ’85 Frankfurt
  • Dawn and John J. Hummel
  • Virginia ’81 ’85 and Dr. Robert Infantino Sr.
  • Donald Jonas
  • Stephanie and Pat Kilkenny
  • Robert A. Leone
  • Nancy A. Lynch*
  • Betsy C. Manchester
  • Karen Mercaldo
  • Laureen and C. Edward ’69 Miller Jr.
  • Lynn W. and Paul C. Murphy, M.D.
  • Patrick J. O’Connor ’61
  • Thomas B. Orradre ’98
  • Donna and Daniel C. ’83 Peterson
  • Barbara J. and Paul A. Peterson
  • Edmond A. Petrus Jr. ’78 ’87
  • Monica and Diego Piacentini
  • Mary and Alan Schulman
  • Kathy A. and William H. ’83 Scripps
  • Christina and Kenneth C. Smith
  • Faye Papafaklis and Alex G. Spanos
  • Susan L. and Dean A. Spanos
  • Laura ’84 Stanley De Marco and Ralph DeMarco
  • Elisabeth and Manfred Swarovski
  • Joanne and Frank R. Warren
  • Shelley H. and Derek K. ’96 Aberle
  • Lisa Frazar and James P. ’83 ’87 Accurso
  • William B. Ahern ’85
  • Michael Akavan
  • Denise Dimon and Andrew T. Allen
  • Laura and Ali Reza ’87 Arabnia
  • Jeanie* and Henri P. Ardantz
  • Renea and Galen Aswegan
  • Shereen M. and Sam K. ’89 Attisha
  • Lisa and Michael D. Auerbach
  • Jane A. (Rollo) ’91 and Jon Balousek
  • Roberta J. (Joslin) ’83 and Robert D. Barry
  • Liz and Richard M. ’75 Bartell
  • Cindy Basso ’89
  • Judith R. and Roger S. Benson
  • Nancee R. and Richard A. Berger
  • Dana and J. Brandon Black
  • Marjorie and Kenneth H. Blanchard
  • Susan S. and Robert W. ’80 Blanchard
  • Janet S. and Brandon A. Blaylock
  • Laura Ann and Garrett J. Bleakley
  • Lauren and James W. ’96 Brennan
  • Robert ’86 and Marla ’87 Bruning
  • Walker Buckner
  • Robert M. Cahan
  • Tushara D. and Krishan A. Canekeratne
  • Lauri E. Sanders and Douglas C. Carlisle
  • Yoko Newburg and Jeffery Catanzaro
  • Janet E. and Carlo E. Cetti
  • Gina Champion-Cain ’94 and Steve Cain
  • Lee Erin and George T. ’93 Chumo II
  • Alberto Coppel Luken
  • Paula A. Cordeiro and David O’Brien
  • Barry M. Crane ’77
  • Jane L. ’08 and Christopher A. Crane
  • Dorothy and Barrie* Cropper
  • Emily L. (Scanlan) ’85 and David A. ’84 Dahl
  • Janice Deaton ’10 and Blake M. Harper
  • Lauren A. (Mitchell) ’06 and Lionel Deschamps
  • Meredith and Michael V. ’03 DiPasquale
  • Dennis J. Doucette ’86
  • Linda B. Dubroof ’80 and Tom McGinni
  • Phyllis and Daniel J. Epstein
  • Linda M. and H. Kent Falk
  • Mr. and Mrs. Kim Fletcher
  • Scott D. Gallow ’03
  • Cathy C. (Collins) ’83 and Bradley A. Geier
  • William W. Gerrity
  • Ian Gill
  • Hannah and Mark Gleiberman
  • Kimberly A. Godwin and Tom Wilcox
  • Lisa and John H. ’89 Gomez
  • Susan M. (Trausch) ’79 and Kevin R. ’76 ’79 Green
  • Virginia I. and Peter E. Haas Jr.
  • Mary and James T. Harris III
  • Lynda Jean and Paul J. Heran
  • Richard J. Herrman
  • Denise M. ’94 Hickey and Christopher J. Soares
  • Christy J. and William B. Hilton Jr.
  • Herbert B. Hoffman
  • Tony Hsu
  • Margaret Jo (King)* ’64 and Robert M. ’61 Hughes
  • Eileen and Robert Hunt
  • Lata and Ashok Israni
  • Heidi Watson and Todd Jackson
  • Greta L. (Swanson) ’90 and Todd M. ’90 Jackson
  • Amelia L. (Zolezzi) ’59 and James O.* Johnson
  • John A. Jurata Jr. ’00
  • Terri and Michael B. ’72 Kaplan
  • Kathleen M. Slayton and Robert J. Kilian
  • Rob Lankford
  • Cecilia and Jose M. Larroque
  • Richard Leung
  • Eva T. and Phillip D. Lindsey
  • Margaret and Tom Lupfer
  • Suzanne M. and Cary P. ’88 Mack
  • Maribeth and Michael J. ’70 Maher
  • Susan and Peter Davis Mallory
  • Lisa Marie Bicker and Jeffrey W. Martin
  • Susanne Stanford ’75
  • Victoria J. and Michael W. ’84 McGuire
  • Gerald L. and Donna M.’64 McMahon
  • Luz E. ’58 and R. Todd Meloy
  • Judith V. and John D. Menne
  • William Middlebrooks
  • Kevin Mitchell
  • Karla B. (Blach) ’87 and Michael P. Mohrman
  • Susan and James P. ’90 Nagle
  • Annmarie Hill and Gregory S. Nelson
  • Mary ’83 and John O’Connor and Family
  • Sheila and Timothy O’Malley
  • Marie and R. Merrel Olesen
  • Michele M. and Keith A. ’91 Olson
  • Ann N. Orwig
  • Margarita Palau Hernandez ’82 and Roland Hernandez
  • Rosalie M. Parkman ’58
  • Antoinette M. and Richard D. Paterson
  • Phil and Anita Patterson
  • Maha F. and Wail J. Paulus
  • Susan R. and Richard M. Pennington
  • Margaret and Robert E. Petersen
  • Mindy and Paul M. ’97 Purcell
  • Laura E. and John M. Robbins Jr.
  • Dimitra F. and Frank E. ’71 Rogozienski
  • Eileen and Dennis M. Schaney
  • The Honorable Lynn Schenk ’70
  • Margaret R. and Neal E. ’12 Schmale
  • Laurie L. and John J. Seidler
  • Loretta J. and Stephen M. Sellers
  • Michael F. Sexton ’70
  • Frank Shadpour
  • Richard A. Shaw
  • Sue and Ky L. Snyder
  • Sandra N. Stangl
  • Mary Anne and Walter A. Stockard
  • Annsley and George G. ’74 Strong Jr.
  • Pat Sullivan
  • Nadine Terheggen
  • Angelo G. Tsakopoulos ’94 ’98
  • Patricia L. and Joseph Tyson
  • Eric ’64 and Aveline von Ehrenberg
  • Vincent C. Walsh*
  • Pat and Bob Whalen
  • Nancy L. ’87 Wheeler-Smith and Blaise T. Smith
  • Stephanie and Stephen B. Williams
  • Pat (Slattery) ’68 and Stephen ’67 Wojdowski
  • Stefanie and Walter C. Zable
  • Jacqueline C. ’84 and Robert Akerblom
  • Elaine and Professor Larry Alexander
  • Chris Aparicio ’95
  • Diana Appleby
  • Lisa Baird and Steven Morrison
  • Victoria (McIntyre) ’94 and Moises S. Baron
  • Deborah W. and Robert S. ’75 Barry Jr.
  • Sandy Minc and William G. ’75 Baumgaertner
  • R. Donna M. (Dawkins) and Allen B. Baytop
  • Jacqueline ’00 R. Bevins-Pack and Joshua Pack
  • Debbie McGraw-Block and Vernon R. ’77 Block
  • Martha M. (Tabor) ’86 and Stephen T. ’85 Bogard
  • Jacquelyn Borck
  • Tracy Roorda and Bradley R. ’96 Bowles
  • Nancy (Gaffrey) ’92 and Bob Brennan
  • Sally Anne and Donald M. Brooks
  • Jennifer L. (Payton) ’86 and Rick Brown Jr.
  • Susan and Alan K. ’76 Brubaker
  • Judy and Michael W. Bruner
  • Robert ’86 and Marla ’87 Bruning
  • Joanna M. ’98 Lee Bruso and Paul B. ’96 Bruso
  • Cyd V. and Peter Cardasis
  • Constance Carroll
  • Deborah and Raymond ’85 Chao
  • Rebecca L. and Michael P. ’88 Childers
  • Sandra Ciallella ’87 and Kenneth Shurko
  • Kathryn (Reina) ’98 and John W. ’94 Clift
  • Michael Conroy
  • Kimberly B. Cooper and Jon Jaqua
  • Margaret Cox
  • Cheryl Maria and Steven D. Crowe
  • Christina Enroth and David W. Cugell
  • Nancy L. and Dean L. de Caussin
  • Elsie and Larry C. de Caussin
  • Christopher P. Del Santo ’98
  • Michele L. and John E. Dempsey
  • Channey Doud
  • Donald A. Dripps
  • Martha and Charles G. ’86 Duncan
  • Judith A. Eppler
  • Loretta G. Evensen
  • Marian N. and Professor M. Carr Ferguson
  • Julie Robinson and Dean Stephen C. Ferruolo
  • Helen M. (Kasperick) ’81 and John J. ’80 Finneran III
  • Angela M. and Jeremy J. Flug
  • Diane Froese
  • Kelly C. (Bower) ’91 and Kevin C. ’91 Gallagher
  • Naomi Martinez and Emiliano Gallego ’00 ’11
  • Katharyn A. Gerlich
  • Marla Sue and Gordon L. ’76 Gerson
  • Wendy Gillespie
  • Stephanie and Robert Gleason
  • Emily and Cory C. Grant
  • Sharon and Timothy J. ’71 Groff
  • Mari and Todd Gutschow
  • Jeffrey L. Hall
  • Jesse W. Hall ’95
  • Yvonne D. (Dunham) ’93 and Rupert Hall
  • Steve S. Hallock Sr.
  • Matthew P. Haniger ’89
  • Valerie Jacobs Hapke and Norm Hapke
  • Drs. Sally B. and Thomas L. Hardin
  • Pamela K. and Kenneth D. ’94 Heller
  • Marilyn K. and Daniel D. Herde
  • Freya B. and Kevin M. ’93 Herde
  • Barbara Hill
  • Glynna A. and Mark E. ’86 Hoekstra
  • Stephen C. Holwell
  • Doris A. Howell
  • Karen S. ’06 and Ken Hoyt
  • Joan Dale and R.D. Hubbard
  • Marjorie and Dr. Author* Hughes
  • Lorraine C. and James H. Humphrey
  • Anne P. Shelburne and Steven R. Hunsicker ’75
  • Marianne B. and Samuel J. Johnson Jr.
  • Rosemary E. (Masterson) ’70 ’90 and Walter O. ’68 Johnston Jr.
  • Dolores and Michael A. Juditz
  • Terry G. ’88 ’05 and George B. ’88 Kalfayan
  • Barbara Kanneman
  • Renee J. and Kem A. Kantor
  • Linda and Mel Katz
  • Kendra C. Keating ’94 ’95
  • Paul G. Kerr
  • Elayne and Tom M. Kester II
  • Elisabeth M. Kimmel
  • Helen W. and Webster B. ’75 Kinnaird
  • Kimberly M. ’86 and Markus P. Koro
  • Angela and Mark A. ’81 Krasner
  • Linda and Jon R. ’80 Kurtin
  • Linda A. and Thomas P. Lang Jr.
  • Lena Masri and Sean D. Lavine
  • Peggy A. ’79 and Thomas L. Leen
  • Jacqueline Lehn-Dupont ’89
  • Jeff Lesniak
  • Mary and Ira S. Levine
  • Megan E. O’Reilly and Todd S. Lewis
  • Alix Marduel and William T. Lockard
  • Maria E. Ayala and Richard R. Lopez
  • Karen and Michael D. ’93 Lurie
  • Elisa Lurkis and Spencer Wetter
  • Marianne P. Lynch ’82 ’83 and Wolfgang W. Scholz
  • William D. Lynch
  • Aida (Galindo) ’89 and Robert J. ’88 Mac Kay Jr.
  • Barbara and Carl Sam Maggio
  • Elizabeth Tirana and Robert K. ’98 Magnuson
  • Colleen F. and Charles W. ’87 Malet
  • Karla K. and Mark C. McKinley Sr.
  • Alicia Minana
  • William G. Mooney
  • Kathryn (Fromkes) and Shaun R. ’06 Moothart
  • Rita M. and Don L. Morgan
  • Christine L. Lynch-Muecke ’78 and A. Jackson Muecke ’69
  • Rowena Naidl ’59
  • Nicholas J. Natter ’08
  • JoAnn and Mark Nickerson
  • Sharon and Allen Padilla
  • Meili and Michael Pinto
  • Margaret A. and Charles R. ’79 Pope
  • Carol A. and Peter E. Powell
  • Willa ’66 ’70 and David L. Ramsay
  • Robert N. Ray ’95
  • Carla and John T. ’80 Redmond
  • Denise and Doug Regnier
  • Kerry and David Reiling
  • Maribeth M. (Mattinson) ’65 and John J. ’63 Rodee
  • Mark J. Schexnaildre
  • Martha Schuessler
  • Professor Maimon Schwarzschild
  • Patricia A. (Friel) ’57 and John M. Seiber
  • Melanie and Ronson J. ’98 ’02 ’03 Shamoun
  • Joy L. and Peter H. Sibley
  • Steve Simester
  • Lynne R. ’80 Lasry and Professor Allen C. Snyder
  • Allan Spivack ’80
  • Susan B. ’94 ’07 and Corbett Stone
  • Elaine S. and James R. Storey
  • Robert and Sheila Swanson
  • Madonna E. Manley and Stanley A. Swete
  • Kimberlee A. Swig
  • John D. Thelan ’74
  • Karen G. (Graham) ’65 and John F. Thielke
  • Lysa M. and Jeffrey T. ’82 Thomas
  • Tina ’79 Thomas Abbott and William Abbott
  • Maria E. (Bastian) ’03 and Ryan B. Thompson
  • Debra L. and Stephen S. Thompson
  • Sally B.* and John Thornton
  • The John M. and Sally B. Thornton Foundation
  • Joe N. Turner* ’66
  • Vickie E. ’82 and George E. Turner
  • Kim Lyn and Jim E. ’80 Valenzuela
  • Lynda P. ’02 and Professor Jorge A. Vargas
  • Carmen Vazquez
  • Cameron l. ’83 and John Volker
  • Pamela L. (Leighton) ’73 and Raymond J. ’82 Volker
  • Mark Walker
  • Sharon and Michael Wall
  • Rita T. and John A. Waters III
  • Marilyn and Leslie M. Williamson
  • Mary L. and Francis E. ’62 Wilson Jr.
  • Carri J. and Peter C. Wittenberg
  • Betty* and Walter J.* Zable
  • Alex Zikakis
  • Dianne L. Aker
  • Kimberly E. (Amory) ’87 and Marco D. ’84 Alessio
  • G. Edward Arledge ’73
  • Lynn D. and Geoffrey H. ’76 Ashworth
  • Cynthia M. and Jerome F. Avery
  • Ameneh M. Paziresh and Ahmed M. Awad
  • Gina Baldocchi
  • Lisa Baldocchi
  • Alixanne Baxter
  • Shelley A. and Richard A. ’83 Bayer
  • Franziska and Jaime P. ’87 Bea
  • Alexander P. Beaton
  • Christy and Ronald I. ’78 Beck
  • Anthony M. Beltran ’03
  • Janice F. Mulligan ’78 ’81 and Harvey C. Berger ’82
  • David M. Berman ’93
  • Styliani K. and Walter L. Binder
  • John Boggs
  • Jeanne ’83 and James ’80 Bonk III
  • Carolyn K. and James P. Bouchard
  • Susan Jane Jollineau and Robert Bowen
  • Susan and William L. Brandt
  • Honorable Louisa S. Porter ’77 and David W. Brennan ’03
  • Eva K. and Hollister P. Brewster
  • Karen K. Briggs ’15
  • Shari R. and Vincent M. Brigman
  • Jennifer D. ’97 and Jeffrey A. Brown
  • Holly and David Bruce
  • Cameron C. and Bruce E. Brugler
  • Linda F. and Benjamin C. ’89 Bunn
  • Michael J. Bush
  • Ruth Bush and Steven Kozma
  • Robert K. Butterfield Jr. ’77
  • Kathleen K. and John F. Byrne
  • Elizabeth B. and Daniel S. Caldwell
  • Lisa W. and Thomas W. Carhart
  • Elizabeth H. and John C. Carson
  • Blair E. Carty ’87
  • Dr. Kristin Barclay and Gregory S. ’92 Chapman
  • Jennifer E. and Michael D. Clayton
  • Barbara A. and Wayne A. Coleman
  • Steven J. Cologne ’84
  • Deborah E. ’71 Comfort Miller
  • Melissa Couch
  • Michael A. Coumides
  • Barbara J. and Ray Craycraft
  • Laura G. and Peter A. Crone
  • Michael Culwell
  • Ann F. D’Angelo
  • Simon M. Dailley
  • Rebecca R. and John T. Dallmus
  • Patricia and Bert ’61 Degheri
  • Martha B. Diaz
  • Heather M. (Manly) ’02 ’05 and Kevin W. ’93 Dooley
  • Mollie B. and Michael G. Dunlap
  • Sue and Richard A. ’89 Dunn
  • Michel J. Duquella ’94
  • Kelly A. and Douglas M. Eaton
  • Dr. Iris and Paul* Engstrand
  • Sean R. Farrell
  • Rachel and John M. Faulkner
  • Connie K. and Russell L. Ferraro
  • Cynthia A. Fisher
  • Friend of USD
  • Kathleen M. (George) ’79 and Kenneth J. ’79 Frisbie
  • Reed Gardiner
  • Jacqueline and William G. Geiger
  • Michael Gerhart ’88
  • Maureen and Emil C. Ghio
  • Erin P. (Penning) Gibson ’03
  • Christine K. (Koch) ’76 and Jan I. ’76 Goldsmith
  • Lois B. ’61 and Arthur H. Goodman
  • Carolyn T. and Jeffrey Y. Greer
  • Karl T. Gruben
  • Candace S. and J. Richard ’74 Haden
  • Rick and Suzanne Hagan
  • Ann Marie Huston and Ron Hallagan
  • William G. Hardy
  • Kathy and Neil J. ’01 Hennessy
  • Eileen and William L. Hennrikus
  • Jennifer D. and Michael B. Hilger
  • Sharon L. ’86 and James L. Hill
  • Erin and Tim Holl
  • Raymond B. Hom ’01
  • Linda and William J. ’75 Howard Jr.
  • Kathleen Hughes
  • Kirk B. Hulett ’83
  • Faye H. Hunter ’90
  • Beth and Robert W. ’93 Huston
  • Jim and Terri Ingraham
  • Forrest James
  • Lupita D. and Roger Jewell
  • Linda C. and John S. ’08 Johnston
  • Minoo Gupta and Vikram P. Joshi
  • Patricia J. Keller ’82
  • Andrew W. Kelly ’94
  • Deborah Kelly
  • Dee and Ian L. ’82 Kessler
  • Mark J. King
  • Evelyn A. Kirkley
  • Mary Tseng Klaasen ’87
  • Sherri A. and Daniel Kleeburg
  • Jennifer A. (McDonnell) ’92 and Guy M. ’88 Klingler
  • Stephen R. Krallman ’87
  • Elizabeth A. (McKinney) Kramer ’08
  • Diana W. ’03 and Jay Kutlow
  • Jacquelyn R. Landis ’73
  • Saejung Lee
  • Lynell P. ’14 and Jason Lemon
  • Romayne Levee
  • Raymond Lucia Jr.
  • Jennifer N. (Lofftus) ’95 and Timothy M. ’95 Lynch
  • Kathryn Maas Hattox ’74
  • Linda G. (Anderson) ’85 and John T. ’85 Maguire
  • Janet M. and Nicholas L. Majendie
  • Sharon M. (Kavanagh) ’88 and Kevin M. Maloney
  • Lois Markovich
  • Kathleen L. (Lousche) ’92 and Walter P. Martin
  • Janine M. Mason ’86 ’11
  • Lorraine A. Kaelin and Kaveh Matin
  • Denise M. and Edward J. May
  • Michele T. and John M. ’69 McCoy
  • Barbara Menard
  • Amy R. and Charles J. Meyers
  • Julia K. (Redmond) ’80 and Richard L. ’80 Michelmore
  • Jean H. (Hicks) ’59 and Kenneth E. Miller
  • Emily E. (Leeton) ’04 ’06 and Paul E. ’05 Misleh II
  • Jane Mitchell
  • Kathryn and Shaun R. ’06 Moothart
  • Mary Theresa Moser
  • Margaret L. and John M. Murray
  • Ralph Nader
  • Victoria J. (Westervelt) ’74 and Stephen K. ’71 Nasman
  • Mr. Rennie Nicholson
  • Jill M. and Igor M. Noriega
  • Noelle Norton and Erwin Willis
  • Julie C. ’89 and Robert E. Novak
  • Seth P. O’Byrne
  • Karen M. (Ridge) ’83 ’84 and Timothy O’Connor
  • Robert O’Haver
  • Gale D. and Scott A. ’70 O’Mara
  • Carolyn Osiek
  • Susan K. and Karl M. Overman
  • Rose C. and Harry Papp
  • Kimberly A. and Mark S. Parris
  • Rena J. Minisi and Richard A. Paul
  • Janet G. and Kevin Pedrotti
  • Kerry C. and Paul R. Perez
  • Linda Jane and Russell Perlich
  • Ted ’78 and Anne ’80 Peterson
  • Coreen and Kevin ’06 Petti
  • John Phillips
  • Candace D. and Stephen L. ’78 Plourd
  • Vanessa A. ’12 and Michael C. ’11 Praggastis
  • James P. Previti
  • Andrew R. Putnam ’03
  • Joseph K. Raftery ’85
  • Josephine (Wydra) ’75 and Frank J. ’67 ’72 Ragen Jr.
  • Gregg Ramos
  • Suzanne and James H. Reinhardt
  • Donald G. Rez
  • Jeannie ’70 and Brian A. ’70 ’73 Riley
  • Paul D. Riley
  • Dot L. and Chell A. Roberts
  • Juan Roche
  • Robin L. and Paul F. Rodeno
  • Kathryn R. Roig ’11
  • Laura J. Roos
  • Regina and John Rowe
  • Beverly Ann and Robert G. ’75 Russell Jr.
  • Rebecca and Eduardo Saenz
  • Marianna F. and Wilfred J. Samson
  • Gwyn C. and Kenneth L. Schlothan
  • Pamela J. and Steve R. Scott
  • Thomas Seidler
  • Elena and Jeffrey M. ’04 Singletary
  • Darla K. Sipolt
  • Cynthia and John Smet
  • Blaine M. Smith ’08
  • Jennifer and Michael A. ’01 Spencer
  • Julia M. and Robert F. ’85 Stansell
  • Linda Denmark and Stephen M. Strachan
  • Sonya B. and Michael J. ’75 Streit
  • Candace P. and James M. Stuart
  • Dana A. (Schick) ’98 and Bryan E. ’98 Sullivan
  • Catherine Lenmark and Michael C. ’96 Tanghe
  • Jared Teach
  • Mary Jane Tiernan ’61 ’72
  • Marcy (Swartz) ’79 and Steven R. ’79 Toscher
  • Donna and Michael J. Tracey
  • Wendy C. and Michael Trento Jr.
  • Caroline C. and Anthony M.* Trifiletti
  • John A. Trifiletti ’78
  • Linda D. Urden ’89
  • Tiffany and Craig M. ’91 Utterson
  • Kathy P. ’81 and James T. ’73 ’05 Waring
  • Christopher Wessells
  • Michael Whitton
  • Linda S. and S. Charles ’61 ’64 Wickersham
  • Cathie ’70 and James P. ’69 Wilke
  • Jennifer A. (Reid) ’93 and Mitchell J. ’92 Willet
  • Molly and J. Mike ’92 Williams
  • Shelby Williams
  • Craig Winchester
  • Bonnie and John L. Yee
  • Sundi J. and Richard G. ’87 Yousko
  • Atessa and Robert G. ’86 Zafari-Esfahani
  • Julie and Dana Zeff
  • Kristen and Henry J. ’63 Acquarelli
  • Shelly D. and Matt C. Adams
  • Tommi and Robert F. ’63 Adelizzi
  • Terrie and Kambiz Agahnia
  • Romina and Kulvinder Ahuja
  • Laurie T. and Sam E. Ainslie
  • Jesse A. Aizenstat ’09
  • Consuelo Visoso Lomelin and Alvaro J. Altamirano ’95
  • Elaine M. and Kurt F. Altvater
  • Alvina R. and Anthony Anderson
  • Joan B. Anderson
  • Gino P. Angelici ’08
  • Afshan and Hassan Arzy
  • Valerie A. Attisha ’94 and Jason Harmon
  • Graciela ’81 Soto and Alfonso Avila
  • Debra S. (Spangler) ’82 and Alan H. ’82 Barbanel
  • Linda L. ’93 and Craig B. ’81 ’87 Barkacs
  • Clare and Douglas E. Barnett
  • Mary Frances and Clifford L. Barr
  • Elena Y. and John J. Barrett
  • Charles V. Bass
  • Steve Bee
  • Cathy G. and Roland D. Benigno
  • Siv and John Bennett
  • Mary Ellen and Thomas M. Benninger
  • Sandra C. Bibb ’83 ’91 ’99
  • Nicholas E. Bihr
  • Jimi A. and Steven L. Billigmeier
  • Matthew J. Blangiardi ’00
  • April Blankfort
  • Susan M. Bonnell ’01 ’02 ’08
  • Alicia A. and Charles R. Booth
  • Carol J. ’81 and Ernest ’66 ’69 ’01 Borunda
  • Susan and Kirk D. Bostrom
  • Reneal B. and Michael R. Bowen
  • James H. Bowersox
  • Celeste S. ’80 and Robert J. Brady
  • Eren and Watson G. ’02 Branch
  • Patricia Ann and Dr. Donald M. Brandon
  • Gabriela ’95 and Edward G. ’96 Bryant
  • Lori A. and Timothy J. Budniewski
  • Heather A. and Glenn R. Burr
  • Yvette C. and David J. Butuk
  • Theresa Byrd
  • Carol J. and Brian M. Callaci
  • Cindy V. Callaway
  • Louis C. Canchola ’82
  • Kathryn J. and W.D. Carey III
  • Jackie and Chris ’86 Carr
  • Mr. Denis E. Carrade
  • Michelle K. and Jerry E. Carroll
  • Julia H. and Mark S. Carter
  • Jeanne M. and Michael R. Cartwright Jr.
  • Richard Caterina
  • Marialice A. and John F. Chipman
  • Yoon Chung and Anthony C. Choi
  • Brick W. Christensen ’14
  • Lynn M. and John A. Clanton
  • Darlene and Joseph P. Clark
  • Jenny Woll and Professor Kevin Cole
  • Lillian H. and Frank C. ’84 Collins III
  • Therese Collins-Georgiou and Byron Georgiou
  • Steven A. Considine
  • Colleen F. Conway ’63
  • James G. Conway ’80
  • Ruth E. and Curtis W. Cook
  • Katherine B. and Christopher S. ’88 ’03 Cooke
  • Tracy L. and Edward P. ’94 Corallo
  • Lisa L. Wong and Timothy B. Couch
  • Erin E. (Ross) ’00 and Bill Coulter
  • Valerie L. and R. Jeffrey ’92 Crane
  • Victoria and Mark J. ’10 Crigler
  • Susan L. and K. David ’91 Crockett
  • Michael A. Cunningham ’73
  • Marla M. and Sean M. Cunningham
  • Donna E. and William P. Curran Jr., M.D.
  • Barbara and Brooks Dagman
  • Darlene G. and R. Lowell* Davies
  • Patricia I. and Eric L. Davis
  • Paul W. Davis ’86 ’08
  • Karen Saucier and Thomas A. ’74 Davis
  • Claudia and Kevin DeNuccio
  • Edward F. DeRoche
  • Daniel J. Dillabough ’70
  • Craig D. Dingwall ’82
  • Frances S. (Oldak) and William Dolan
  • Kelly Douglas
  • Lujan Drilling
  • J.D. Dudek ’79 ’85
  • Carol Kolb and Bruce D. ’65 Dunlap
  • Kirk G. Dunn
  • Jenny and Julie A. ’92 Dunne
  • Leslie A. and E. Scott ’77 Dupree
  • Jean A. (Gear) ’67 and John L. Earl
  • Sarita D. (Doyle) ’65 and A. Brent Eastman
  • May A. and Sam J. Elsheikh
  • Laura M. (Mleczko) ’92 and Stephen P. ’92 ’96 Embry
  • Donald A. English ’84
  • Joanna L. and Jeffery L. Ennis
  • Dante G. Enriquez
  • Joseph M. Escobar
  • Steve Espino
  • Caroline S. Etland ’08
  • Rolf Christian B. Evensen
  • Barrie Fairley
  • Ralph J. Fear ’63
  • Jean M. and John C. Ferber
  • Penny C. and Michael A. ’72 Ferrara Jr.
  • Jane Trevor Fetter and Thompson ’67 Fetter
  • Rachel D. ’12 and Pino ’96 Ficara
  • Shaney Fink ’04 and Thomas Vorkoper
  • Lauren and Gregory W. ’83 Fisher
  • Denise and Brian R. Fogarty
  • Nicholas J. Fox ’11
  • Michele J. (O’Donnell) ’93 and Terence O. ’93 Fox
  • Christine U. Franz
  • Andrew L. Freeman ’97
  • Joan and David I. ’77 Friedenberg
  • Paul J. and E. Clare Friedman
  • Curtis Gabhart
  • John Galaxidas
  • Orla and Gerard Gallagher
  • Lori and Bruce L. Gandelman
  • David Gardner
  • Ann Garland and Saul Levine
  • Philip Garland
  • Juliet P. and Barry Garson
  • William D. Garth ’13
  • James D. Gase ’73 ’81 ’91 and Teresa Liberatore Gase ’73
  • Bridget M. and Robert J. Gaughan Jr.
  • Grant R. Geiger
  • Sarah A. and Baker Gentry
  • Amy and Matthew R. ’96 Gerlach
  • Cheryl A. Getz ’98 and Henry W. Pugh
  • Lisa and Michael Ghilotti
  • Karen L. and Andrew C. Gilligan
  • Mary Giolzetti
  • Barbara W. and John M. Goldenring
  • Cathy L. (Berguson) ’94 and Darren M. Gonzales
  • Theresa J. (Rasic) ’89 and Michael K. ’88 ’93 Gonzales
  • Dorothy J. Gonzalez
  • Martin I. Goodman ’97
  • Susan and Kent B. Goss
  • Lawrence Gratt
  • Pamela Gray Payton and Jerome Payton
  • Arthur J. Griffin
  • Teresa M. Goodwin Grotewold ’87 and Jeffrey S. Grotewold ’87
  • Clarione Gutierrez
  • Michelle and Ronald Hall
  • Emily F. D’Amico ’08 ’11
  • Cynthia Haney
  • Kathy and Louis R. ’80 Hanoian
  • Elizabeth Hansen
  • Allison R. ’08 and Kevin D. ’08 Hansen
  • Robert and Cheryl Harbour
  • John M. Harby ’88
  • Maribel (Lizarraga) ’92 and Guillermo Haro
  • Jacqualine M. Bertrand and Ahmad G. Haydari
  • Helen B. and Edward J. Healy
  • Patricia C. and Kevin A. Hearst
  • Steven Heath
  • Dr. Brigitte Heimers
  • Sandra V. and Jeffrey M. Herman
  • Barbara and Thomas R. Herrinton
  • Kathleen R. and Samuel G. Hinz
  • Cynthia W. and David A. Hoag
  • Mariah A. Hobbs ’13
  • Anne Hoiberg
  • Maureen G. ’85 and Ken Holman
  • Amy and Alex W. ’97 Hopwood
  • Sylvia and Eric D. ’87 Houser
  • Cindy S. and Paul W. Hubbard
  • Bradford Hughes ’06
  • Carole Huston
  • David W. Inglish ’91 ’01
  • Cheryl L. (Meumann) ’85 and Dale S. Ingram
  • Beatrice A. Pffeiffer and William Jauch
  • Christina F. and Robert J. Jennings
  • Elizabeth and David Johnson
  • Todd and Lil Johnson
  • Katherine E. Johnston ’10
  • Margaret E. and Richard Johnston
  • Kristin L. ’03 and Wesley S. ’01 Jones
  • Joan E. and Chris L. ’82 ’95 Joyner
  • Maureen and Tom Judish
  • Suzanne and Samuel J. ’77 Kahn
  • Linda and Michael T. Keefe
  • Timothy J. Kelley ’98
  • M. Annette Ketner
  • Maureen P. (Pecht) ’64 and Charles G. ’62 King
  • Jennifer and Paul W. ’05 Komadina
  • Amy M. (McMahon) ’95 and David Kopp
  • Sarah D. (DeZurik) ’97 and Christopher J. ’98 Kujawa
  • Susan J. ’94 ’98 and Edward Kujawa Jr.
  • Linda S. and Leslie H. Kumagai
  • Arina Kuznetsova
  • John S. Kyle Jr. ’98
  • Debra D. and Robert V. ’76 LaBerge
  • Sarah and Christopher M. ’01 Lamb
  • Maynil (Ramos) ’94 and John A. ’94 Lambert
  • Donald P. Lang ’70
  • Sarah and Ryan E. ’97 Larson
  • Kay and Joshua V. Lawrence
  • Debbie Ross and Scott H. Lawrence
  • Sue Dzung and Mike M. ’71 Lehoang
  • Brad Lenahan
  • Joanne Higgins Leslie ’76 and John W. Leslie
  • Gail O. Lillard
  • Deborah Lindholm
  • Delores M. Dains and Robert B. Lingle
  • Linda E. Fitts and Curtis M. Loer
  • Judith A. Lewis Logue and Lawrence E. Logue
  • Susan Gilligan and Robert C. Lucy
  • John Lumbard
  • Ravi K. ’00 and Benjamin Lumpkin
  • Karen A. ’95 ’10 and Wesley A. Macauley
  • Elizabeth M. ’82 and Richard B. ’77 Macgurn
  • Jonathan F. Mack ’08
  • Claire and Andrew W. MacKay
  • Janet M. and James M. Madden
  • Gus Magee ’70 ’72
  • Carol M. and Scott A. Manning
  • Joseph A. Markus
  • Cherese and Peter V. Marlow
  • Kathyann K. (Kenny) ’86 ’90 ’14 and David G. Marsh
  • Kathryn B. and Jeff S. Martins
  • Jennifer L. and Christoper C. Mason
  • Carla M. and Gregory J. Matthews
  • Molleen and Kenneth F. McCain
  • Joanne and Kevin J. McCloskey
  • Tricia L. ’98 Samson-McCormick and James R. ’97 McCormick Jr.
  • Kathy M. (Steves) ’65 and Michael R. ’64 ’67 McDonnell
  • Adrianna K. McGinley
  • Christine Del Bueno and Joseph P. McGovern
  • Gayle and James B. McKenna
  • Lorraine N. and Damian McKinney
  • Susan and Scott McMillin
  • James J. McMullen Jr. ’80
  • Nicole A. Mehrara ’05
  • Sally A. and Daniel J. Metrie
  • Nikki Presley and Joel S. ’77 Miliband
  • Elena and Norm Miller
  • Mary L. (Wheeler) ’01 and Rodd R. ’01 Miller
  • Rick Mitchell
  • Andrea and Robert N. Mohr
  • Shelby L. (DePriest) ’94 and Vincent S. ’95 Moiso
  • Rhonda Helene and Michael J. Mona Jr.
  • Lynn F. and Steven Moran
  • Theresa L. and Ron Moreno
  • Linda L. and Joseph A. ’87 Muklevicz III
  • Melinda Murdock
  • A. John Murphy Jr. ’72 ’75
  • Lilly and Bart T. Murphy
  • Jane and James B. Murphy
  • Danielle S. Myers ’08
  • Perla L. and Jeffrey S. Myers
  • Kathleen L. (Crawford) and Jeffrey Myrick
  • Afsaneh Nahavandi and Ali Malekzadech
  • Wes Napier
  • Will Newbern
  • James P. Nigro
  • Lisa Nunn
  • Liz Nutting
  • Carol S. and Robert L. ’73 O’Connell
  • Sonia V. and Scott Offer
  • Christine A. and Thomas S. Olinger
  • Adele and Charles J. ’85 Oliva
  • Arelys J. and Angelo J. Orona
  • Daniel P. Osnato ’04
  • Lorraine M. and Lee N. Ouye
  • Bonnie and Thomas Pancheri Sr.
  • Julie M. (Roberts) ’84 and Thomas J. Pancrazi
  • Chris ’83 and Liz Pascale
  • Lisa R. and Timothy E. Pauling
  • Boris Pavlakovic
  • Karen M. ’89 Peckham Hewitt and Andrew Hewitt
  • Lisa and Chris Pederson
  • David P. Pennington
  • Kimberly S. and Peter Perron
  • Lyn H. and George A. ’79 ’89 Pflaum III
  • Sandra Chew ’68 and Paul G. Phillips
  • Mr. and Mrs. Richard E. Pietras
  • Raquel E. and Abelardo R. Pita
  • Laurie S. ’90 and Bruce D. ’90 Poole
  • Mildred and Gerald L. Prior Jr.
  • Nan and Professor Richard C.* Pugh
  • Susan M. ’12 and David F. Pyke
  • Judson Quiggle
  • Alicia Quinn
  • Quinn Family Trust
  • Vera A. and Langhorne Reid III
  • Stephanie Reighley and Dr. Gary Miller
  • Ameneh Ladjevardi and Ali Rezapour
  • Deborah J. ’84 and Michael J. ’83 Rider
  • Jeannette B. and George P.* Rigsby
  • Kathryn Riley Grasso ’00
  • Randy L. Rivera ’94
  • Laura and Kurt L. ’84 ’87 Robinson
  • Trudy Stambook and Paul E. Robinson ’73
  • Andrew D. Rogers ’02
  • Patricia Rose ’93
  • Flora L. Sardina
  • Catherine and Steve Sarner
  • Kimberly Butterwick and Jonathan H. Scheff ’92
  • Shari and Frederick A. ’78 Schenk
  • Elizabeth S. Kraft and Robin D. Schmachtenberger
  • Shelley Siegan ’88
  • Deborah and Franco ’89 ’92 Simone
  • Kalpana Singh Rhodes and James S. Rhodes III
  • Kristin Skura
  • Cathy A. and William A. Snipes
  • Richard A. Snyder
  • Kimberlie (Bevant) Sonnenberg
  • Susan and Noah ’95 Stanley
  • Yorick A. Starr ’02
  • Lori and Michael N. ’93 Stefanoudakis
  • Catherine A. (Chandler) ’69 and Ted Stevens
  • David Rubin and Todd F. Stevens ’88
  • Mike ’81 and Margaret ’84 Stockalper
  • Laura K. Stoia ’09
  • Rosemary G. Straley
  • Robert J. Sullivan ’68
  • Sheila and Bob Swanson
  • Susan L. Szakonyi
  • Feryeni D. and Steven ’93 Taggart
  • Michelle ’98 Munoz-Talcott and David Talcott
  • Jack Talmadge
  • Bourke and Herbert B. Tasker
  • Diane Tatham
  • Joanne and Michael N. ’79 Taylor
  • Dale W. and Jim R. Tebbe
  • Carmen and Francis J. ’74 Tepedino
  • Donna S. and Raymond G. Thagard Jr.
  • Raymond G. Thagard III ’08
  • Patricia H. and Douglas A. ’81 Thomas
  • Mark A. Thompson ’08
  • Scott L. Thompson
  • Michael T. Thorsnes ’68
  • Dumitru Tifui ’00
  • Sean M. Torsney ’85
  • Lisa D. and Rod C. Trawick
  • Susanne M. and Mark D. ’83 Tunney
  • Robert Tyson
  • Edmund Ursin
  • Griselda Sanchez and Enrique Valle
  • Deanna M. Villanueva ’07
  • Sandra Hagedorn and Tim Vining
  • Patricia A. (Areias) ’01 and Jeffrey S. ’01 Wagner
  • Deborah L. and Mark A. ’79 ’86 Waldschmidt
  • Vinit G. and David P. Wellis
  • Catherine A. (Lindseth) ’64 and Thomas J. ’61 ’65 Whelan
  • Therese Whitcomb ’53
  • Glenn D. White Jr. ’78
  • Lee White
  • Sarah and Chad Whitehead
  • Carol L. and Arthur R. ’63 Wical
  • Donna Rae Adams and Charles S. ’63 Wical
  • Donna S. Widmer ’66
  • Adeline N. Williams
  • Sonia O. Williams ’01
  • Catherine A. (Katie Connelly) ’92 and Steve D. ’92 Wilson
  • Sharon and Kent G. Wohl
  • Judith E. White and Michael M. ’88 Yi
  • Kevin Yoder
  • S. Robin and Michael A. Zalud

back to top