Annual Individual Gifts

$2,500 – $4,999

  • Dominique K. Alessio ’88 ’90 and Stephen Nielander
  • Marco and Kim Alessio
  • Elaine M. and Kurt F. Altvater
  • Gino P. Angelici ’08
  • G. Edward Arledge ’73
  • Renea and Galen Aswegan
  • Cynthia M. and Jerome F. Avery
  • Graciela ’81 Soto and Alfonso Avila
  • Beth K. ’84 and Dennis M. Baier
  • Lisa Baldocchi
  • Debra S. (Spangler) ’82 and Alan H. ’82 Barbanel
  • Charles V. Bass
  • Franziska and Jaime P. ’87 Bea
  • Christy and Ronald I. ’78 Beck
  • Anthony M. Beltran ’03
  • Brant C. Binder Sr.
  • Jeanne ’83 and James ’80 Bonk III
  • Kathleen and Mark V. Bowles
  • Vanessa and Thomas C. ’91 Breitling
  • Gordon J. Brodfuehrer
  • Jennifer L. (Payton) ’86 and Rick Brown Jr.
  • Russell E. Browning Sr.
  • Cameron C. and Bruce E. Brugler
  • Jack Burger
  • Kim C. and Andrew D. Busch
  • Robert K. Butterfield Jr. ’77
  • Mark C. Cafferty
  • Louis Capella
  • Lisa W. and Thomas W. Carhart
  • Lynne M. (Olcott) ’88 and Glenn R. Carlson
  • Cynthia and Harry Carneal
  • Jackie and Chris ’86 Carr
  • Elizabeth H. and John C. Carson
  • Sarah J. (Leonard) ’65 and Louis Castruccio
  • Lynn M. and John A. Clanton
  • Molly C. (Cronin) ’94 and David Vautrin Clark
  • Carole Clarke
  • Steven J. Cologne ’84
  • Deborah E. ’71 Comfort Miller
  • Colleen F. Conway ’63
  • Laura G. and Peter A. Crone
  • Michael F. Crowley II ’89
  • Marla M. and Sean M. Cunningham
  • Ann F. D’Angelo
  • Darlene G. and R. Lowell* Davies
  • Claudia and Kevin DeNuccio
  • Daniel J. Dillabough ’70
  • Melinda M. (Brown) ’91 ’93 and John DiNapoli
  • Sandra L. LeDrew and Stephen M. Doyle
  • Mary Ann and Patrick F. Drinan
  • Donald A. Dripps
  • J.D.* ’79 ’85 and Anne E. Dudek
  • Brian J. Dunn ’78 ’81
  • Michel J. Duquella ’94
  • Richard P. Edwards and Ellen E. Hunter
  • Jeff R. Eisenstadt ’86
  • Charlotte P. Ellithorp
  • Jeanine M. ’82 Deighan-Fagan and John A. ’82 Fagan
  • Linda M. and H. Kent Falk
  • Rachel and John M. Faulkner
  • Rachel D. ’12 and Pino ’96 Ficara
  • Shaney Fink ’04 and Thomas Vorkoper
  • Cynthia A. Fisher
  • Michele J. (O’Donnell) ’93 and Terence O. ’93 Fox
  • Diane Froese
  • Mari J. (Oien) Galvin ’85
  • Reed Gardiner
  • Mark A. Gardner
  • Philip Garland
  • Michael Gerhart ’88
  • Stephanie and Robert Gleason
  • Christine K. (Koch) ’76 and Jan I. ’76 Goldsmith
  • Carolyn T. and Jeffrey Y. Greer
  • Karl T. Gruben*
  • Candace S. and J. Richard ’74 Haden
  • Cynthia Haney
  • John Hanson
  • Eileen and William L. Hennrikus
  • Marilyn K. and Daniel D. Herde
  • Keith Higashi
  • Kelley A. Hill ’85
  • Glynna A. and Mark E. ’86 Hoekstra
  • Erin and Tim Holl
  • Raymond B. Hom ’01
  • Mike Howard
  • Bradford Hughes ’06
  • Kathleen Hughes
  • Marjorie and Dr. Author* Hughes
  • Carole Huston
  • Beth and Robert W. ’93 Huston
  • Virginia ’81 ’85 and Dr. Robert Infantino Sr.
  • Jim and Terri Ingraham
  • Lata and Ashok Israni
  • Kathy (Shadle) ’85 ’91 and Ronald James
  • Lisa M. Andersen ’12 and Knut S. Johnson ’86
  • Marianne B. and Samuel J. Johnson Jr.
  • Linda C. and John S. ’08 Johnston
  • Katherine E. Johnston ’10
  • Margaret E. and Richard Johnston
  • Patricia J. Keller ’82
  • Kate and Dick Kelley
  • Deborah and Bob Kelly
  • Paul G. Kerr
  • M. Annette Ketner
  • Maureen P. (Pecht) ’64 and Charles G. ’62 King
  • Evelyn A. Kirkley
  • Mary Tseng Klaasen ’87
  • Sherri A. and Daniel Kleeburg
  • Stephen R. Krallman ’87
  • Sarah D. (DeZurik) ’97 and Christopher J. ’98 Kujawa
  • Susan J. ’94 ’98 and Edward Kujawa Jr.
  • Diana W. ’03 and Jay Kutlow
  • Sarah and Ryan E. ’97 Larson
  • Ana M. (Valdez-Yeager) ’02 ’07 and Brent W. ’03 Lee
  • Lori Lacewell and Eric R. ’93 Lochtefeld
  • Maria E. Ayala and Richard R. Lopez
  • Francis E. Lowe ’81
  • Elisa Lurkis and Spencer Wetter
  • Marianne P. Lynch ’82 ’83 and Wolfgang W. Scholz
  • Mary E. Lyons
  • Leslye W. and Scott M. ’83 ’87 Lyons
  • Kathryn Maas Hattox ’74
  • Aida (Galindo) ’89 and Robert J. ’88 MacKay Jr.
  • Gus Magee ’70 ’72
  • Maria P. ’83 ’86 and Edward P. Manning
  • Deborah and John C. ’79 Manson
  • Kathleen L. (Lousche) ’92 and Walter P. Martin
  • Scott McCafferty
  • Pamela Jane and John E. McCosker
  • Michele T. and John M. ’69 McCoy
  • Susi Menazza ’03
  • Nikki Presley and Joel S. ’77 Miliband
  • Jane Mitchell
  • William G. Mooney
  • Lauren J. Moore ’98 and Daniel J. Stein
  • Nichole M. (Raspolich) ’92 and James M. ’91 Morrison
  • Lisa Baird and Steven L. Morrison
  • Mary Theresa Moser
  • A. John Murphy Jr. ’72 ’75
  • Ralph Nader
  • Nicholas J. Natter ’08
  • Liz Nutting
  • Gale D. and Scott A. ’70 O’Mara
  • Ann N. Orwig
  • Carolyn Osiek
  • Anne S. Otterson
  • Karen M. ’89 Peckham Hewitt and Andrew Hewitt
  • Janet G. and Kevin Pedrotti
  • Karyn A. and Richard J. Penn
  • Philippe Pennelle
  • Susan R. and Richard M. Pennington
  • Laura and Angelo J. ’87 Pera
  • Judi and Carlos A. ’96 Persichetti
  • Lyn H. and George A. ’79 ’89 Pflaum III
  • Sherryl L. and Robert T. Philen
  • Jenni and Gordon Kim Prisk
  • John ’84 and Livia Prunty
  • Cheryl A. Getz ’98 and Henry W. Pugh
  • Judson Quiggle
  • Josephine (Wydra) ’75 and Frank J. ’67 ’72 Ragen Jr.
  • Kerry ’89 and David ’89 Reiling
  • Jeannie ’70 and Brian A. ’70 ’73 Riley
  • Paul D. Riley
  • Trudy Stambook and Paul E. Robinson ’73
  • Juan Roche ’16
  • Andrew D. Rogers ’02
  • Kathryn R. Roig ’11
  • Janet and Daniel D. Rush
  • Shelley and Tony I. ’78 Salay
  • Catherine and Steve Sarner
  • Casey O. Scharetg ’04
  • Gwyn C. and Kenneth L. Schlothan
  • Judy and Gary W. ’73 ’76 Schons
  • Professor Maimon Schwarzschild
  • Cory R. Scoggin
  • Thomas Seidler
  • Michael F. Sexton ’70
  • Ellen M. and John W. Shorb Sr.
  • Mary A. Scherr and Marvin Sippel
  • Lynne R. ’80 Lasry and Professor Allen C. Snyder
  • Sue and Ky L. Snyder
  • Richard A. Snyder
  • Kimberlie (Bevant) Sonnenberg
  • Jennifer and Michael A. ’01 Spencer
  • Julia M. and Robert F. ’85 Stansell
  • Cynthia M. Steckel ’10
  • Linda Denmark and Stephen M. Strachan
  • Dana A. (Schick) ’98 and Bryan E. ’98 Sullivan
  • Robert J. Sullivan ’68
  • Catherine Lenmark and Michael C. ’96 Tanghe
  • Stewart E. ’59 Taylor
  • Sydney ’80 ’81 and J.R. Taylor
  • Tina ’79 Thomas Abbott and William Abbott
  • Zayanne and Mark A. ’08 Thompson
  • Steven W. Town
  • Caroline C. and Anthony M.* Trifiletti
  • John A. Trifiletti ’78
  • Susanne M. and Mark D. ’83 Tunney
  • Pam Pronio and Thomas F. ’83 Twardzik
  • Kristine L. and James S. Tyler
  • Linda D. Urden ’89
  • Tiffany and Craig M. ’91 Utterson
  • Natalie and Michael Verbeck
  • Deanna M. Villanueva ’07
  • Lt. Col. Sandra Hagedorn and Tim Vining
  • Patricia A. (Areias) ’01 and Jeffrey S. ’01 Wagner
  • Ellis G. Wasson ’02
  • Jessica F. (Dobson) ’96 and Gregory J. ’92 Weaver
  • Michael J. Weaver ’73
  • Lynn G. and William P. Weidner
  • Pat and Bob Whalen
  • Linda S. and S. Charles ’61 ’64 Wickersham
  • Donna S. Widmer ’66
  • Cathie ’70 and James P. ’69 Wilke
  • Donald E. Willis
  • Mary L. and Francis E. ’62 Wilson Jr.
  • Carri J. and Peter C. Wittenberg
  • Catherine D. Wood
  • Steve Wrappe
  • Virginia A. Stehly Yourg ’83 and Daniel J. Yourg
  • Sundi J. and Richard G. ’87 Yousko
  • Julie and Dana Zeff

back to top