Annual Individual Gifts

$1,500 – $2,499

  • Kaaren B. (O’Brien) ’90 and John M. ’88 Abbate
  • Kristen and Henry J. ’63 Acquarelli
  • Tommi and Robert F. ’63 Adelizzi
  • Joy D. Elliott and Robin Adler
  • Romina and Kulvinder Ahuja
  • Kimberly E. (Amory) ’87 and Marco D. ’84 Alessio
  • Patti J. and John R. ’75 Allender
  • Alvina R. and Anthony Anderson
  • Joan B. Anderson
  • Dean G. Andretta
  • Elizabeth Walters ’85 ’88 and Robert Anselmo
  • Tonya A. and Rick Antle
  • Chris Aparicio ’95
  • Donna (Crawford) Arnold ’72 and Charles Dudley
  • Sheree and Richard M. ’72 ’75 Aronson
  • Lynn D. and Geoffrey H. ’76 Ashworth
  • Shereen M. and Sam K. ’89 Attisha
  • Lenore Lang and Professor Carl A. Auerbach*
  • Diana M. and Robert G. Aycock
  • Daniel B. Barber ’08
  • Curtis Barnes Jr. ’89
  • Mary Frances and Clifford L. Barr
  • Roberta J. (Joslin) ’83 and Robert D. Barry
  • Noreen and Gregory J. Basso
  • Shelley A. and Richard A. ’83 Bayer
  • Cathy G. and Roland D. Benigno
  • Marilyn and Vincent E. Benstead
  • Janice F. Mulligan ’78 ’81 and Harvey C. Berger ’82
  • Lyndell A. (Werling) Berghoff ’94
  • William C. Berghoff ’92
  • Marie and Victor E. ’63 Bianchini
  • Sandra C. Bibb ’83 ’91 ’99
  • Bernie and Eugenie Bickerstaff
  • Jimi A. and Steven L. Billigmeier
  • Jeanne P. Blach
  • Joan H. and John F. Black
  • Matthew J. Blangiardi ’00
  • April Blankfort
  • Janet Kay and Alan R. ’72 Block
  • Diane L. and Norman B. Blumenthal
  • John Boggs
  • Stephen L. Bollerman
  • Gail and Craig Boros
  • Susan Jane Jollineau and Robert Bowen
  • James H. Bowersox
  • Tracy Roorda and Bradley R. ’96 Bowles
  • Patricia Ann and Donald M. Brandon
  • Tracy J. and Greg L. Braun
  • Mr. Robert Brewer Jr.
  • Shari R. and Vincent M. Brigman
  • Brian P. Brinig ’79
  • Sally Anne and Donald M. Brooks
  • Kendall K. (Gaspar) ’98 and Frank A. ’98 Brown IV
  • Joanna M. ’98 Lee Bruso and Paul B. ’96 Bruso
  • Walker Buckner
  • Linda F. and Benjamin C. ’89 Bunn
  • John J. Burke III
  • Michael J. Bush
  • Ruth Bush and Steven Kozma
  • Theresa Byrd
  • Kathleen K. and John F. Byrne
  • Lizet Campos ’01
  • Amanda E. and Philip A. Capin
  • Kathryn J. and W.D. Carey III
  • Donna and Stephen E. ’76 Carlson
  • Sandy and Vince Carollo
  • Mr. Denis E. Carrade
  • Constance Carroll
  • Jeanne M. and Michael R. Cartwright Jr.
  • Shauna and Greg Chase
  • Carolyn A. Chingros and Thomas Monty Cerabino
  • Yoon Chung and Anthony C. Choi
  • Lee Erin and George T. ’93 Chumo II
  • Jennifer E. and Michael D. Clayton
  • Lesley A. Clement ’88 and Doron Drehsler
  • Kathryn (Reina) ’98 and John W. ’94 Clift
  • Jenny Woll and Professor Kevin Cole
  • Desiree D. and James Collings
  • Lillian H. and Frank C. ’84 Collins III
  • Pete Conis
  • Erin E. (Ross) ’00 and Bill Coulter
  • Claudia and Mark A. ’86 Covarrubias
  • Barbara J. and Ray Craycraft
  • Victoria and Mark J. ’10 Crigler
  • Susan L. and K. David ’91 Crockett
  • Lee Ann and Wayne Cusick
  • Barbara and Brooks Dagman
  • Rebecca R. and John T. Dallmus
  • Mona and Mike N. Dallo
  • Justine H. Darling
  • Paul W. Davis ’86 ’08
  • Matthew L. Delzell ’03
  • Laura ’84 Stanley De Marco and Ralph DeMarco
  • Margaret Anne and Kenneth D. Denbow
  • Amanda Jo and Peter Deppe
  • Caryn E. and Brian M. ’92 Despie
  • Vincent Dickow
  • Susan P. and John D. Diekman
  • Steven Dillaway ’71
  • Craig D. Dingwall ’82
  • Deborah L. and Dan J. Doherty
  • Tammy K. Doolittle ’13 ’16
  • Jane M. (Harkins) ’89 and Gregory Dorn
  • Kelly Douglas
  • Sue and Richard A. ’89 Dunn
  • Leslie A. and E. Scott ’77 Dupree
  • Rosario E. and Alfred ’77 Duron Jr.
  • Jean A. (Gear) ’67 and John L. Earl
  • Sarita D. (Doyle) ’65 and A. Brent Eastman
  • Judith D. and Henry P. Egan Jr.
  • Henry L. Eisenson
  • Nancy H. Ely-Raphel ’68
  • Donald A. English ’84
  • Joseph M. Escobar
  • Elizabeth Estes-Cooper
  • Henry B. Fairley
  • Wendy N. (Gilfillan) ’95 and Dru A. Fanticola
  • Ralph J. Fear ’63
  • Helen and Chip Fedalen
  • Jean M. and John C. Ferber
  • Penny C. and Michael A. ’72 Ferrara Jr.
  • Heather A. and Michael D. ’93 Ferrari Jr.
  • Connie K. and Russell L. Ferraro
  • Julie Robinson and Dean Stephen C. Ferruolo
  • Ivana Bozilovic and Andrew B. ’98 Firestone
  • Natasha Sen and David S. Fizdale ’97
  • Denise and Brian R. Fogarty
  • Percsilla and Walter Foley
  • Siri Fomsgaard ’03
  • John I. Forry
  • Kristin (Cleary) ’87 and Craig Fournier
  • Nicholas J. Fox ’11
  • Richard Freeark
  • David J. Friedman ’94
  • Melissa A. and Jon C. Frojen
  • Montserrat Toda and Juan Furne
  • Carmelita C. and Larry J. ’76 Gallagher
  • Kathryn Kitchen-Galuppo ’82 ’87 and Louis A. Galuppo
  • Lori and Bruce L. Gandelman
  • Stephen R. Garcia ’04
  • Ann Garland and Saul Levine
  • James D. Gase ’73 ’81 ’91 and Teresa Liberatore Gase ’73
  • Bridget M. and Robert J. Gaughan Jr.
  • JoAnn H. and William Gehring
  • Jacqueline and William G. Geiger
  • Logan G. Gelbrich ’08
  • Alan Gin
  • Brett M. and Christopher G. Giuliano
  • Barbara W. and John M. Goldenring
  • Jaime A. Gomez
  • Claudia Iracema Gonzales ’99 ’03
  • Donna B. and David R. ’71 Gonzalez
  • Gina L. and Lawrence J. Gornick
  • Terri A. (Melvin) ’83 ’85 and Theodore H. Gosen
  • Monica and Barteld Gout
  • Kelly and Christopher C. ’94 ’96 Grant
  • Lawrence Gratt
  • Pamela Gray Payton and Jerome Payton
  • Arthur J. Griffin
  • George Grinzewitsch
  • Teresa M. Goodwin Grotewold ’87 and Jeffrey S. Grotewold ’87
  • Deborah M. and David N. ’86 Guedry
  • Clarione Gutierrez
  • Suzanne ’81 ’94 and Rick Hagan
  • Jesse W. Hall ’95
  • Susan and Craig S. Handly
  • Matthew P. Haniger ’89
  • Kathy and Louis R. ’80 Hanoian
  • Valerie Jacobs Hapke and Norm Hapke
  • Drs. Sally B. and Thomas L. Hardin
  • William G. Hardy
  • Alicia A. (Leite) ’06 and Drew Hartley
  • Nancy* and E. Miles Harvey
  • Steven Heath
  • Michael P. Hecht ’07
  • Kim and Ronald D. ’91 Hegardt
  • Pamela K. and Kenneth D. ’94 Heller
  • Richard C. Helmstetter
  • Karen B. Henken and Stephen J. Kahn
  • Cindy L. and Daniel C. Henning
  • Barbara and Thomas R. Herrinton
  • Maureen G. ’85 and Ken Holman
  • Stephen C. Holwell
  • David J. Hopkins ’11
  • Debora N. Presson ’94 and Richard B. Howard
  • Linda and William J. ’75 Howard Jr.
  • John A. Hoyos ’16
  • Kelly M. (Ervin) ’95 and Mark G. ’95 Huarte
  • Cindy S. and Paul W. Hubbard
  • Arianna Huffington
  • Johanna S. and Phil L. Hunsaker
  • Wendy Lauren and Albert J. ’91 Ingallinera Jr.
  • Cheryl L. (Meumann) ’85 and Dale S. Ingram
  • Andrea B. (Basso) ’86 and Robert F. Jasper
  • Beatrice A. Pffeiffer and William Jauch
  • Christina F. and Robert J. Jennings
  • Lupita D. and Roger Jewell
  • Todd and Lil Johnson
  • Kristin L. ’03 and Wesley S. ’01 Jones
  • Rebekah E. ’07 and Jay A. ’07 Jurata Jr.
  • Karen S. and Patrick T. ’87 Kaemerle
  • Suzanne and Samuel J. ’77 Kahn
  • Terry G. ’88 ’05 and George B. ’88 Kalfayan
  • Kory Kavanewsky
  • Ingrid E. and John P. Keating
  • Ruth P. and Richard E. Kelly
  • Robert J. Kelter ’87
  • Cynthia A. and William J. Kemp
  • Theresa and Mark J. King
  • Angelina K. (Kraemer) ’59 and Fredrick Kleinbub
  • Jennifer A. (McDonnell) ’92 and Guy M. ’88 Klingler
  • Linda (Mellick) ’89 and Steve Klosterman
  • Amy M. (McMahon) ’95 and David Kopp
  • Ann D. and William J. Kozlovsky
  • Sheryl and Joel ’73 Krissman
  • Julie C. (Despie) ’94 and Christopher J. Krpan
  • Anne Mahoney and Richard C. ’81 Kruse
  • Arina Kuznetsova
  • John S. Kyle Jr. ’98
  • Debra D. and Robert V. ’76 LaBerge
  • Renee B. and James M. LaBriola
  • Jacquelyn R. Landis ’73
  • Honorable Christine A. Bologna ’77 and John B. LaRocco ’77
  • Mary P. and John W. Lathrop
  • Kay and Joshua V. Lawrence
  • Lynell P. ’14 and Jason Lemon
  • Kim M. Lickteig and Daniel J. Leuthner ’96
  • Mary and Ira S. Levine
  • Megan E. O’Reilly and Todd S. Lewis
  • Danielle P. and Gregory P. ’93 Livengood
  • Linda E. Fitts and Curtis M. Loer
  • Elizabeth Jaramillo and Antonio C. ’03 Lopez
  • Gabriela and Mauricio A. ’93 ’95 Lopez-Hodoyan
  • Amanda and Patrick G. ’04 Lucy
  • Tina and Thomas L. ’79 Ludington
  • Karen A. ’95 ’10 and Wesley A. Macauley
  • Elizabeth M. ’82 and Richard B. ’77 Macgurn
  • Jonathan F. Mack ’08
  • Janet M. and James M. Madden
  • Sonia (Vazquez) ’05 and Richard L. ’06 Mahfouz II
  • Carol M. and Scott A. Manning
  • Julie and Steve Manson
  • Cherese and Peter V. Marlow
  • Janine M. Mason ’86 ’11 and Barry Schultz
  • Jennifer L. and Christoper C. Mason
  • Denise M. and Edward J. May
  • Joanne and Kevin J. McCloskey
  • Ellen S. and Thomas D. McCready
  • Kevin G. McCully ’91
  • Kathy M. (Steves) ’65 and Michael R. ’64 ’67 McDonnell
  • Debbie McGraw-Block
  • Denise E. McGuire ’76
  • Lorraine N. and Damian McKinney
  • James J. McMullen Jr. ’80
  • Edwin F. McPherson ’82
  • Nicole A. Mehrara ’05
  • Roberta M. and Sean K. Michaels
  • Julia K. (Redmond) ’80 and Richard L. ’80 Michelmore
  • Elena and Norm Miller
  • Lidia G. and Ayyampalayam R. Mohan
  • Rhonda Helene and Michael J. Mona Jr.
  • Yolanda and Mark F. ’79 ’87 Moothart
  • Valerie and Mark F. Morgan
  • Colleen M. (Egan) ’88 and Michael W. ’87 Moser
  • Kimberly C. and Michael P. Mulcahy
  • Lilly and Bart T. Murphy
  • Kathleen L. (Crawford) and Jeffrey Myrick
  • Wes Napier ’95
  • Victoria J. (Westervelt) ’74 and Stephen K. ’71 Nasman
  • Melissa Evand and Rennie Nicholson
  • Eric A. Northbrook
  • Laura E. Norton ’91
  • Carol S. and Robert L. ’73 O’Connell
  • Karen M. (Ridge) ’83 ’84 and Timothy O’Connor
  • Jin and Jason ’00 Ohta
  • Cynthia R. Morris and Diego Olagaray
  • Jennifer E. (Alioto) ’01 and Bradley C. ’99 Oliver
  • Daniel P. Osnato ’04
  • Susan K. and Karl M. Overman
  • Nadia (Aladray) ’93 and Vincent G. ’92 Pandes
  • Kimberly D. and Steven J. ’75 Parsons
  • Eric H. Partridge ’98
  • Maureen (Gavron) ’82 and Jeffrey J. Partynski
  • Chris ’83 and Liz Pascale
  • Steven G. Patton ’93
  • Bonnie J. and Emil M. Pawuk
  • Kerry C. and Paul R. Perez
  • Joan and Robert K. Pertak
  • Ted ’78 and Anne ’80 Peterson
  • John Phillips
  • Sandra Chew ’68 and Paul G. Phillips
  • Barbara M. ’89 and Dale Phipps
  • Stacey D. and Dana R. Pilkerton
  • Raquel E. and Abelardo R. Pita
  • Jennifer and Robert F. Pitts
  • Candace D. and Stephen L. ’78 Plourd
  • Andy and Daniele Pollin
  • Laurie S. ’90 and Bruce D. ’90 Poole
  • Julie P. and James D. Power III
  • Vanessa A. ’12 and Michael C. ’11 Praggastis
  • Barbara R. and Frank J. ’74 Prochazka
  • Nan Pugh
  • Quinn Family Trust
  • Robert N. Ray ’95
  • Renae Fish and Gary Redenbacher
  • Denise and Doug Regnier
  • Kerry ’89 and David ’89 Reiling
  • Amber N. and Richard C. Rementeria III
  • Tricia E. (Gordon) ’01 ’04 and Roger Royce Ring
  • Michael M. Rish ’84
  • Michelle and Phillip A. Robbibaro
  • Kevin W. Rodgers ’98
  • Alex P. Rodoni ’17
  • Stephen P. Rodoni
  • Jacqueline B. ’63 and James P. Rogers
  • Patricia E. and Kevin P. Rohane
  • Patricia A. Roth
  • Regina and John Rowe
  • Laura G. (Gormican) ’04 and Kyle E. ’00 ’04 Rowen
  • Jessica D. ’12 and Ian Salvatore
  • Marianna F. and Wilfred J. Samson
  • Viola I. (Uribe) ’85 and Luis Sanchez
  • Flora L. Sardina
  • Kimberly Butterwick and Jonathan H. Scheff ’92
  • Stephen G. Schneider
  • Jennifer L. ’13 and Preston W. ’01 Schumacher
  • Michele L. and Stephen Y. Schwanz
  • Jacob D. Schwartz ’02
  • Phyllis A. and Duane E. Shinnick
  • Susan J. and John W. Shultz
  • Amanda J. and Roger C. Simsiman
  • James D. Sinegal
  • Elena and Jeffrey M. ’04 Singletary
  • Cody Smith
  • Jodi L. Smith
  • Eileen M. and Timothy M. Smith
  • Phillip E. Starshak ’01
  • Lori and Michael N. ’93 Stefanoudakis
  • Catherine A. (Chandler) ’69 and Ted Stevens
  • David Rubin and Todd F. Stevens ’88
  • Katelin M. Stoner ’13
  • Martha Jane Streeper
  • Laura and Gregory D. Suski
  • Susan A. Swanner
  • Kathleen A. and Mark K. Swannie
  • Debbie C. and Sam K. ’00 Tahmassebi
  • Jack Talmadge
  • Diane Tatham
  • Dale W. and Jim R. Tebbe
  • Carmen and Francis J. ’74 Tepedino
  • Donna S. and Raymond G. Thagard Jr.
  • Raymond G. Thagard III ’08
  • Sally B.* and John Thornton
  • Doru Tifui ’00
  • Sarah L. and Andrew J. Tochterman
  • Marcy (Swartz) ’79 and Steven R. ’79 Toscher
  • Donna and Michael J. Tracey
  • Tessa Yutadco and Jerry Trippitelli
  • Robert Tyson
  • Edmund Ursin
  • David W. Van Gorder ’12
  • Patricia A. (Areias) ’01 and Jeffrey S. ’01 Wagner
  • Mr. and Mrs. Patrick A. ’86 Wakeman
  • Deborah L. and Mark A. ’79 ’86 Waldschmidt
  • Elizabeth (Anselmo) Walters ’85 ’88
  • Christopher Wessells
  • Catherine A. (Lindseth) ’64 and Thomas J. ’61 ’65 Whelan
  • Therese Whitcomb ’53
  • Glenn D. White Jr. ’78
  • Carol L. and Arthur R. ’63 Wical
  • Donna Rae Adams and Charles S. ’63 Wical
  • Eleanor H. (Heiler) Winnerkrans ’97
  • Sharon and Kent G. Wohl
  • Celia T. and Richard A. Worth
  • Bonnie and John L. Yee
  • Judith E. White and Michael M. ’88 Yi
  • Kevin Yoder
  • Atessa and Robert G. ’86 Zafari-Esfahani
  • Colleen (Sloan) ’91 and Scott Zorn
  • Lawrence Zynda

back to top