Annual Individual Gifts

$1,000 – $1,499

  • Michelle L. ’07 and Sean P. ’06 Ahearne
  • Janathan L. ’93 ’98 Allen and Richard Barron
  • Norma G. Amezcua
  • Marcelle E. and John S. Amory Jr.
  • Patricia C. Amtower
  • Sara C. and John Aquino
  • Christine and David M. Ashworth
  • Shereen and Jason Awad
  • Mary O’Neill and Peter R. ’75 Ayer
  • Floyd Bailey
  • Rona R. and John S. ’05 Barsano
  • Marilou and John P. ’64 Baumgarten
  • Mark T. Bennett
  • Cynthia E. and John Berens
  • Shelley Berkley and Lawrence Lehrner
  • Lisa C. and Richard M. Berling
  • Catherine and Roger H. ’80 Birks
  • Davis J. Blaine ’05
  • Jerry M. Blann
  • Janet Kay and Alan R. ’72 Block
  • Sharon K. ’96 Boothe-Kepple and Gary Kepple
  • James N. Boras
  • William L. Bourque ’61
  • Reneal B. and Michael R. Bowen
  • James H. Bowersox
  • Rebecca M. Bradley ’88
  • Lynn Brumm
  • Gabriela ’95 and Edward G. ’96 Bryant
  • Joan A. (Pesely) ’71 and Jimmie Buchanan
  • Lori A. and Timothy J. Budniewski
  • Nancy M. and Robert A. Butts
  • Lauren and Derrick Cartwright
  • Diane M. and Patrick ’89 Casinelli
  • Elizabeth A. (Hay) Castillo ’85 ’10
  • Marvin M. Castillo ’89
  • Sarah J. (Leonard) ’65 and Louis Castruccio
  • Judy J. (Jerstad) ’84 and Jack E. Cater
  • Michael J. Changaris
  • Cara and Kent Christensen
  • Lee Erin and George T. ’93 Chumo II
  • Margaret L. and John C. Clark Sr.
  • Steven A. Considine
  • James G. Conway ’80
  • Mary Lou and McKenzie D. Cook
  • Branda J. ’97 and Ryan G. ’95 Cook
  • Jennifer L. (Iannacone) ’94 and Daryl A. ’94 Correa
  • Matthew J. Couch ’09
  • Erin E. (Ross) ’00 and Bill Coulter
  • Rebecca J. and David P. ’99 Cramer
  • Valerie L. and R. Jeffrey ’92 Crane
  • Shannen L. Cravens ’11
  • Michael F. Crowley II ’89
  • Nancy F. D’Angelo
  • William J. Dallas
  • Suzy and David L. ’81 Dalton
  • Margaret and Rex Dalton
  • Gita and Manohar P. Daryanani
  • Rebecca Slone and Jonathan N. ’78 Degnan
  • Margaret Anne and Kenneth D. Denbow
  • Sue and Bob DeSimone
  • Barbara L. Donnell
  • Kevin W. Dooley ’93
  • Martha M. (Fiorino) ’61 and George W. Dowell III
  • Jennifer and Dan S. Drake
  • Deena M. Drake ’13
  • Melissa Duflock ’09
  • Kathleen C. (Christensen) ’92 and Barry R. Dunn
  • Rosario E. and Alfred ’77 Duron Jr.
  • Stacie J. ’07 and David Glen Edington
  • Patricia R. and Michael J. Egbert
  • Pat Libby and Michael Eichler
  • Laura M. (Mleczko) ’92 and Stephen P. ’92 ’96 Embry
  • Denise L. and Michael F. ’71 Eyer
  • Robin Falzone
  • Gabriela Servitje de and Carlos R. Fernandez
  • Catherine A. Ferris
  • Karen A. and Brian P. First
  • John P. ?76 and Alexis T. Fischer
  • Carol K. and Bradley J. ’79 Fisher
  • Ruth G. Fleischmann
  • Elizabeth C. Dippo and James E. Foderaro
  • Don Francis
  • Cynthia D. and Paul D. Frank
  • Andrew L. Freeman ’97
  • Joan and David I. ’77 Friedenberg
  • Douglas J. Friednash ’87
  • Lourdes A. and Mark C. Frost
  • Brian T. Furlow ’06
  • Alexandra B. and Nolan G. Gallo
  • Grace S. (Simmons) ’76 and Kurt R. Ganderup
  • Stephanie Oliver and John R. ’78 Garcia
  • Stacy L. and Daniel J. ’78 Gatto
  • Logan G. Gelbrich ’08
  • Bradley C. Gerbel ’92
  • Kevin Gerrity
  • Andrea and John F. ’91 Gillis
  • Pamela N. and Daniel J. ’91 Gleason
  • Barbara W. and John M. Goldenring
  • Donna B. and David R. ’71 Gonzalez
  • Lois B. ’61 and Arthur H. Goodman
  • Martin I. Goodman ’97
  • Michael B. Gottlieb
  • Patricia E. Gould ’78 and Rodger D. Lippa
  • Betty Gail and Ellis T. Gravette Jr.
  • Lisa A. (Schottin) ’83 and Jeffrey A. ’84 Green
  • Arthur J. Griffin
  • Helane and Harlan G. ’75 Grossman
  • Allison V. and Matthew B. ’92 Guard
  • Robert M. Guiltinan ’66
  • Leah C. ’04 and Andrew A. ’04 Guzenski
  • Elizabeth ’84 Hufker Hallett and Bruce M. Hallett
  • Leslie and Robert J. ’75 Hanna
  • Donna Hansen
  • Lauren E. Hargrove ’04 ’12
  • Paine S. Harris
  • Arlene H. and Joseph R. Hartman
  • Susan C. and John J. Hassett
  • Kathleen M. Hayes-Callahan
  • Angie and Robert B. Heiney
  • Susan and Professor Walter Heiser
  • Julie (Gowans) Henderson ’84
  • James R. Hesselgesser ’06
  • Lorinda L. and Rich B. Hill
  • Jean Schlinger ’84 and Mr. Daniel Hines ’84
  • Anna M. (Grobe) ’01 and Nicholas D. Hjorth
  • William J. Hope
  • David J. Hopkins ’11
  • Linda and William J. ’75 Howard Jr.
  • Orest J. Hrabowych
  • Johanna S. and Phil L. Hunsaker
  • Faye H. Hunter ’90
  • Wendy Lauren and Albert J. ’91 Ingallinera Jr.
  • Lisa G. and Lawrence L. Jacobs
  • James A. Jankowski
  • Gloria E. and Robert M. Jauregui
  • Elizabeth and David Johnson
  • Karen L. Johnson ’87
  • Todd and Lil Johnson
  • Louise A. and Rob P. Jordan
  • Karen S. and Patrick T. ’87 Kaemerle
  • Sharon L. (Ottinger) Kalemkiarian ’89
  • Joan and Professor Yale Kamisar
  • Jan M. Kaplan ’82
  • Kelly and Robert J. ’81 Kaplan
  • Kenneth M. Kasianovitz ’87
  • Alena B. Kaye
  • Andrew W. Kelly ’94
  • Harry Joseph Kelly
  • Pam and Thomas V. ’60 Kelly
  • Siyamak S. Khorrami ’06
  • Sharon E. and James S. Kimball
  • Ashley A. Kirk ’09
  • Jeff Kirkpatrick
  • Mary Tseng Klaasen ’87
  • Cole P. Klick ’08
  • Margaret C. and Stephen R. Klick
  • Denise and John P. ’75 Kochis
  • James C. Kostas ’84
  • Paula Taylor and Bernard Kulchin
  • Carol Lam
  • Martin Lamb
  • Honorable Christine A. Bologna ’77 and John B. LaRocco ’77
  • Valerie and David Last
  • Jeffrey D. Laveson ’86
  • Kay and Joshua V. Lawrence
  • Karen Lee
  • Cynthia Miller and Matthew Leinung
  • Joanne Higgins Leslie ’76 and John W. Leslie
  • Gail O. Lillard
  • Alma and Sergio C. Lopez
  • Felicia and Perry K. Lorenz
  • Tina and Thomas L. ’79 Ludington
  • Noelle Khoury and Timothy S. Ludwig
  • Scott D. MacDonald
  • Shelly and Michael P. Mack
  • Nancy J. and Dave A. MacLeod
  • Mary E. Maguire
  • Sunnie Karen and Merrill S. Manly
  • Meghan M. Margetic ’14
  • Mary P. and George S. ’63 Marinos
  • Lois Markovich
  • Maria E. Lavin and Rodolfo Martinez
  • Mary A. and John J. Masi
  • Denise M. and Edward J. May
  • Trevor D. May ’11
  • Ellen S. and Thomas D. McCready
  • Timothy M. Mclean
  • Kevin McMahon
  • Gaelen M. (Meskell) ’87 and Gerard M. ’86 ’90 McNamara
  • Patrick F. McPolin
  • Mary and Tim P. Meissner
  • Rhea C. Mihalism
  • Brenda A. Miller
  • Lizbeth A. and Michael S. ’70 Miller Sr.
  • Andrea and Robert N. Mohr
  • Shelby L. (DePriest) ’94 and Vincent S. ’95 Moiso
  • Eunice and Paul H. ’01 Moon
  • Lauren J. ’98 Moore and Daniel J. Stein
  • Yolanda and Mark F. ’79 ’87 Moothart
  • Josephine and Daniel C. Moreno
  • Valerie and Mark F. Morgan
  • Rudolph P. Murillo
  • Dr. Lois N. Musoke
  • Danielle S. Myers ’08
  • Sheri L. and Rex J. Nederend
  • Jan Ellen and Michael I. Neil
  • Alan and Nancy Nevin
  • David L. Newark ’71
  • Qiana Jackson and Christopher ’04 Newman
  • Barbara A. ’80 and Robert M. O’Brien
  • Beverly L. and Gerard J. O’Donnell
  • Cynthia R. Morris and Diego Olagaray
  • Adele and Charles J. ’85 Oliva
  • Adrienne Carder and Lawrence H. Olson
  • Arelys J. and Angelo J. Orona
  • Frances L. and Richard A. ’97 Papapietro Jr.
  • Mary B. ’58 Parente and Antonio J.L. Simoes
  • Ana B. and Michael A. Parker
  • Lisa R. and Timothy E. Pauling
  • Josh Pell
  • Wendy and Sterling D. ’88 Peloso
  • Arlene S. (Penticoff) and Sean P. Penticoff
  • Maria E. and David A. ’87 Perkins
  • Margaret and Robert E. Petersen
  • Ted ’78 and Anne ’80 Peterson
  • Jennifer (Torns) and Mark Petrie
  • Vincent Phillips
  • Greg Pinkalla
  • Professor Theresa Player
  • Candace D. and Stephen L. ’78 Plourd
  • Pamela S. and Jesse W. Ponwith
  • Laurie S. ’90 and Bruce D. ’90 Poole
  • Dana M. Pressley
  • Carla and Scott Pressley
  • Jennifer A. (Barger) ’03 Barger and Sean C. ’03 Pretak
  • Kristie L. and Roger C. Price
  • Barbara R. and Frank J. ’74 Prochazka
  • John ’84 and Livia Prunty
  • Andrew R. Putnam ’03
  • Manzur Rahman ’05
  • Fabrizia Ramella in Arriola
  • Katherine Strub and John W. ’72 Reed
  • Cheryl Moss Reidy and Michael J. Reidy
  • Suzanne and James H. Reinhardt
  • Susan and Thomas Remensperger
  • Robin A. Rielley
  • Paul D. Riley
  • Kevin W. Rodgers ’98
  • Katrina A. and Michael A. Rooney
  • Carmine R. Ryan ’93
  • Karen A. and Harry A. ’92 Ryan
  • Georgia and Blair L. Sadler
  • Brian B. Sagi ’97
  • Stacey E. and Brad L. ’83 Sandstrom
  • Jacqueline Saucier
  • Elizabeth S. Kraft and Robin D. Schmachtenberger
  • Richard Schmidt
  • Deanna and Steve Schmidt
  • Donna E. and Stephen J. Schultz
  • Cory R. Scoggin
  • Christopher A. Seaman
  • Phyllis A. and Duane E. Shinnick
  • Sherry I. Shoemaker ’12
  • Susan and Alexander R. Shusko
  • Debbie A. Sinopoli ’89
  • Eileen M. and Timothy M. Smith
  • Shann Snedden
  • Carmen N. Spalding
  • Dana and John Spehlmann
  • Kristina and Thomas Spinosa
  • Ellen K. and Michael J. Stefanski
  • Virginia A. Stehly Yourg ’83 and Daniel J. Yourg
  • David Rubin and Todd F. ’88 Stevens
  • Mike ’81 and Margaret ’84 Stockalper
  • Suzanne M. Stone ’93 ’96
  • Kelly and Brian E. Stromen
  • Shari D. and Edward F. Suda
  • Howard E. Susman ’79
  • Terrence P. Tallen
  • Johnie M. ’00 and Ervin Tarver
  • Linda G. ’61 and Richard Thibodeau
  • Patricia H. and Douglas A. ’81 Thomas
  • Monica (Mehren) and Richard Thompson
  • Judy and Urban Thompson III
  • Kent Trimble
  • Bonnie and James C. Trumbull III
  • Susanne A. (Thiebach) ’89 and Walter M. ’86 Turner
  • Edmund Ursin
  • Beatriz A. Valencia ’04
  • Catherine A. (Buehler) ’79 and John J. ’78 Velotta
  • Janet C. and Blake L. Von Sprecken
  • Patricia A. (Areias) ’01 and Jeffrey S. ’01 Wagner
  • Marilyn and John Wagner
  • Vinit G. and David P. Wellis
  • Mary J. (Hall) and James Wiesler
  • Judy and Russ Wilson
  • Tina M. Wing ’08
  • Kaitlin Winter
  • Sharon and Kent G. Wohl
  • William A. Yancey, M.D.
  • Judith E. White and Michael M. ’88 Yi
  • Meryl L. and George L. Young III
  • Sundi J. and Richard G. ’87 Yousko
  • Laura A. (Jackson) ’86 and Adam Michael Zack

back to top