Annual Individual Gifts

$1,500 – $2,499

  • Kristen and Henry J. ’63 Acquarelli
  • Sam E. Ainslie
  • Dianne L. Aker
  • Ralph W. Albrecht
  • Kimberly E. (Amory) ’87 and Marco D. ’84 Alessio
  • Michelle C. ’94 and Juan J. ’94 ’95 Alfonso
  • Denise Dimon and Andrew T. Allen
  • Barbara M. and Thomas A. Allen
  • Julie Ann and Alan R. Andrea
  • Jennifer L. (Hart) ’88 and Jimmy ’85 Anklesaria
  • Joyce Antorietto
  • Patrick Arnold
  • Lynn D. and Geoffrey H. ’76 Ashworth
  • Samuel C. Assael ’02
  • Shereen M. and Sam K. ’89 Attisha
  • Lisa and Michael D. Auerbach
  • Beth A. ’84 Claar and Daniel A. Azcona
  • Colleen M. Baker-Bade and Roy J. Bade
  • Janice M. and Patrick D. ’63 Bailey
  • Lesley and James R. ’95 Ballard
  • Donald V. Barioni ’81
  • Linda M. (Reel) ’88 and R. Sean ’88 Baron
  • Mary Frances and Clifford L. Barr
  • Charles Bass
  • Lynn P. and William A. Bastien
  • Jo and Steve Becvar
  • Steve Bee
  • Louise and Clayton I. Bennett
  • Alexandra Rabsey and Fred E. Berkowitz
  • Matthew J. Blangiardi ’00
  • April and Lowell Blankfort
  • Debbie McGraw-Block and Vernon R. ’77 Block
  • Carlos Bon
  • Jill E. Bormann
  • Gail and Craig Boros
  • Carolyn K. and James P. Bouchard
  • James H. Bowersox
  • Joan E. Bowes
  • Marguerite and John D. Boyce
  • Celeste S. ’80 and Robert J. Brady
  • Patricia Ann and Dr. Donald M. Brandon
  • Thomas E. Bream ’83
  • Susan Strauss and George F. Breen III
  • Bruce Breslau
  • Eva K. and Hollister P. Brewster
  • Sally Anne and Donald M. Brooks
  • Elise D. Bulger
  • John J. Burke III
  • Emily F. Burns ’03
  • Suzette H. and Peter W. Burnside
  • Gina Champion-Cain ’94 and Steve Cain
  • Deidre J. ’93 ’98 and Justin Caldbeck
  • Elizabeth B. and Daniel S. Caldwell
  • Michael J. Campion ’75
  • Louis C. Canchola ’82
  • Teresa O’Rourke and Dr. David Cantrell
  • Cyd V. and Peter Cardasis
  • Mr. Denis E. Carrade
  • Robin and Gordon R. Carrier
  • Elizabeth H. and John C. Carson
  • Blair E. Carty ’87
  • Kathryn Shrader Carvelli and John J. Carvelli, Jr.
  • Alberta S. (Seabold) Casey
  • Mary K. (Young) ’82 and Joseph D. Cavarra
  • Susan J. and Michael Cavender
  • Deborah and Raymond ’85 Chao
  • Brian T. Chu ’92
  • Jennifer E. and Michael D. Clayton
  • John R. Cleator
  • Jenny Woll and Dean Kevin Cole
  • John H. Coleman
  • Steven J. Cologne ’84
  • Deborah E. ’71 Comfort Miller
  • Congregation of the Holy Spirit
  • Julie and Stephen E. ’85 Connolly
  • Michael Conroy
  • Ruth E. and Curtis W. Cook
  • Thomas P. Cooper
  • Tracy L. and Edward P. ’94 Corallo
  • Ryan J. Costa
  • Angela and Darrell C. Covey
  • Shannen L. Cravens ’11
  • Peixin and Charles H. Dallara
  • Kathleen D. and James A. Darling
  • Jackie M. and Donald F. Dee
  • Claudia and Kevin DeNuccio
  • Craig D. Dingwall ’82
  • Maureen D. and Norman R. Dobiesz
  • Cynthia L. and Anthony J. Dorn
  • Kelly Douglas
  • Patti and David Down
  • Ronalyn K. Reyes and Michael R. ’98 Drobot
  • J.D. Dudek ’79 ’85
  • Kathleen C. (Christensen) ’92 and Barry R. Dunn
  • Ronda and James T. Dunn
  • Ryan J. Dunn ’78 ’81
  • Michel J. Duquella ’94
  • Thor J. Eakes
  • Jean A. (Gear) ’67 and John L. Earl
  • Margaret W. and Thomas E. Egler
  • Nancy H. Ely-Raphel ’68
  • Nancy Stevens and John C. ’72 Ettlin
  • Linda M. and H. Kent Falk
  • Marcia R. ’08 ’10 and Nelson S. Faller
  • Helen and Chip Fedalen
  • Penny C. and Michael A. ’72 Ferrara Jr.
  • Helen M. (Kasperick) ’81 and John J. ’80 Finneran III
  • Cynthia A. Fisher
  • Lauren and Gregory W. ’83 Fisher
  • Alice S. and Kevin C. Fitzgerald
  • Denise and Brian R. Fogarty
  • Karen and Kevin P. Forey
  • Allison S. (Wesbey) Fowler ’02
  • Anna and Stanley S. ’85 Frankfurt
  • Kathryn Kitchen-Galuppo ’82 ’87 and Louis A. Galuppo
  • Ana Maria and Angel Garcia
  • Philip Garland
  • Luisa M. Garth
  • James D. Gase ’73 ’81 ’91 and Teresa Liberatore Gase ’73
  • Kristine Klimczak and Michael ’88 Gerhart
  • Patricia Lynn and Richard A. ’74 Ghio
  • Susan ’90 Westover-Giali and Dale J. ’90 Giali
  • Christine K. (Koch) ’76 and Jan I. ’76 Goldsmith
  • Cathy L. (Berguson) ’94 and Darren M. Gonzales
  • Terri A. (Melvin) ’83 ’85 and Theodore H. Gosen
  • Carolyn T. and Jeffrey Y. Greer
  • Nicole M. and William T. Grier
  • Christine A. and William J. Griffith IV
  • Allison V. and Matthew B. ’92 Guard
  • Christine-Clayre F. Hafner
  • Jesse W. Hall ’95
  • Beverly and Stephen F. ’78 Halsey
  • Bonnie S. and David J. Hamann
  • Tammy and Mark M. Hamilton
  • Elizabeth Hansen
  • Allison R. ’08 and Kevin D. ’08 Hansen
  • Kirsten Hanson ’07
  • Robert and Cheryl Harbour
  • Kris E. and Larry R. Haupert
  • Jacqualine M. Bertrand and Ahmad G. Haydari
  • Steven Heath
  • Anne and William J. Hemelt
  • Eileen and William L. Hennrikus
  • Barbara and Thomas R. Herrinton
  • Karen M. ’89 Peckham Hewitt and Andrew Hewitt
  • Jeff Hinds
  • Glynna A. and Mark E. ’86 Hoekstra
  • Mike Howard
  • Nancy and Timothy R. ’96 Howe
  • Cindy S. and Paul W. Hubbard
  • Bradford Hughes ’06
  • Joanne and Philip Hwang
  • Greta L. (Swanson) ’90 and Todd ’90 Jackson
  • Kelly S. and Mitch J. Jelniker
  • Knut S. Johnson ’86
  • Margaret E. and Richard Johnston
  • Dolores and Michael A. Juditz
  • John A. Jurata Jr. ’00
  • Suzanne and Samuel J. ’77 Kahn
  • Barbara Ann and John G.* Kammerer
  • Annette L. and Robert Kaneko
  • Linda and Michael T. Keefe
  • Laurie S. and Kipton Keller
  • Robert J. Kelter ’87
  • Stephen A. Kendrick
  • Alice and Harri J. ’76 Keto
  • Donald L. Kidder
  • Jean and Owen M. Kirkley
  • Mary Tseng Klaasen ’87
  • Angelina K. (Kraemer) ’59 and Fredrick Kleinbub
  • Jennifer A. (McDonnell) ’92 and Guy M. ’88 Klingler
  • Christopher Knell
  • Melinda M. and Scott M. ’83 Koppel
  • Anne Mahoney and Richard C. ’81 Kruse
  • Debra D. and Robert V. ’76 LaBerge
  • Valerie and David Last
  • Peggy A. ’79 and Thomas L. Leen
  • Beverly A. and Steven F. Leer
  • Mary and Ira S. Levine
  • Deborah Lindholm
  • Luz Santiago and Milburn Line
  • Delores M. Dains and Robert B. Lingle
  • Linda E. Fitts and Curtis M. Loer
  • Laura E. Lopez Hobbs
  • Dana and Edward Luck
  • Leonie S. and Keith R. Lumpkin
  • Ravi K. Lumpkin ’00
  • Karen and Michael D. ’93 Lurie
  • Jennifer N. (Lofftus) ’95 and Timothy M. ’95 Lynch
  • Elizabeth M. ’82 and Richard B. ’77 Macgurn
  • Janet M. and James M. Madden
  • Elizabeth Tirana and Robert K. ’98 Magnuson
  • Linda G. (Anderson) ’85 and John T. ’85 Maguire
  • Merrie Lynn and Runston G. Maino
  • Donna E. and Stephen F. Malouf
  • Agata and Lawrence C. Maltz
  • Maria P. (Perez) ’83 ’86 and Edward P. Manning
  • Deborah and John C. ’79 Manson
  • Kathyann K. (Kenny) ’86 ’90 and David G. Marsh
  • Gretchen M. Van Steenwyk and Jon K. Marsh
  • Teresa M. Martin
  • Constance and Richard M. Matkaluk
  • Bob Maxwell
  • Ann M. ’90 ’98 and Ron W. Mayo
  • Molleen and Kenneth F. McCain
  • Celia and William K. McClelland
  • Michele and Sean D. ’04 McClinton
  • Janet M. and Dean P. McCreary
  • Kathy M. (Steves) ’65 and Michael R. ’67 McDonnell
  • Nicole A. Mehrara ’05
  • Monica Mehren
  • Amy R. and Charles J. Meyers
  • David Michan ’05
  • Deanna M. and John D. Michell
  • Julia K. (Redmond) ’80 and Richard L. ’80 Michelmore
  • Nikki Presley and Joel S. ’77 Miliband
  • Jean H. (Hicks) ’59 and Kenneth E. Miller
  • Mary L. (Wheeler) ’01 and Rodd R. ’01 Miller
  • Jaylynn K. and Michael J. Milstein
  • William G. ’61* and Jane Mitchell
  • Rehanna A. and Raheel Mohammad
  • Christine L. Lynch-Muecke ’78 and A. Jackson ’69 Muecke
  • Michael Mulvihill
  • A. John Murphy Jr. ’72 ’75
  • Kathleen M. (McGonigle) ’54 and James J. Murtha
  • Mari C. O’Donnell and Richard J. ’80 Muscio
  • Rowena Naidl ’59
  • Jennifer Hasso and Majid N. Najm
  • Jack Naliboff
  • Mary Ann (Hubbard) Napier
  • Victoria J. (Westervelt) ’74 and Stephen K. ’71 Nasman
  • Joyce Neu
  • Mr. Rennie Nicholson ’93
  • Mary F. and James S. Nierman
  • Kevin P. Noonan ’01
  • Korie L. (Norris) Norton ’01
  • Kathryn and Neil G. Norton
  • Julie C. ’89 and Robert E. Novak
  • Gayle P. and James A. O’Book
  • Carol S. and Robert L. ’73 O’Connell
  • Mary ’83 and John O’Connor and Family
  • Patrick J. O’Connor ’61
  • Karen M. (Ridge) ’83 ’84 and Timothy O’Connor
  • Anne S. Otterson
  • Lorraine M. and Lee N. Ouye
  • Maureen Pagni
  • Nancy S. and Peter R. ’62 Palermo
  • Mary S. Walsh and Peter J. Parnegg
  • Cooper Patterson ’07
  • Phil and Anita Patterson
  • Pamela Gray Payton and Jerome Payton
  • Laura A. Pephens
  • Coreen and Kevin ’06 Petti
  • Matthew A. Pioli ’05
  • Elizabeth A. and Paul Pluschkell
  • Elizabeth ’87 ’91 Flanagan-Potarf and David P. ’87 Potarf
  • John ’84 and Livia Prunty
  • Cheryl A. ’98 Getz and Henry W. Pugh
  • Susan M. ’12 and David F. Pyke
  • Quinn Family Trust
  • Brenda and John G. Rebelo Jr.
  • Lucy E. and George E. Reed
  • Stephanie Reighley and Dr. Gary Miller
  • Kerry and David Reiling
  • Nancy L. and Robert S. Reitzler
  • Donald G. Rez
  • Julie W. (Ramirez-Cardenas) ’87 and Curtis J. Rhoades
  • Carol A. Pagni and Steven J. Richwood
  • Jeannette B. and George P. Rigsby
  • Maria C. (Dunham) ’85 ’88 and John Patrick Roberts
  • Eva M. (Homeyer) ’87 and Stewart J. Rodal
  • Robin L. and Paul F. Rodeno
  • Andrew D. Rogers ’02
  • Holly and Irving E. Rogers III
  • Kristine A. and Jeffrey L. Romine
  • Patricia A. Roth
  • Janet and Daniel D. Rush
  • Shelley and Tony I. ’78 Salay
  • M. Constance ’55 ’61 Salerno Dillon
  • Adriana Obregon de and David I. ’98 Sanchez
  • Maxine A. and Brian L. Sander
  • Kimberly Butterwick and Jonathan H. ’92 Scheff
  • Wolfgang W. Scholz
  • Jacob D. Schwartz ’02
  • Paul Sears
  • Linda K. Sebastian ’10
  • Karen and Brian T. ’77 Seltzer
  • Michael F. Sexton ’70
  • Sandra A. and Lawrence W. ’62 Shea
  • Lee Ann Sheridan
  • Alexandra T. ’11 Webber and David Shirk
  • Shelley Siegan ’88
  • Beth Sise and Dr. Michael Sise
  • Margarita C. and Thomas J. Solazzo
  • Graciela Soto ’81
  • Vinda and John D. Staab
  • Yorick A. Starr ’02
  • Sue F. Steding ’75
  • Lori and Michael N. ’93 Stefanoudakis
  • David Rubin and Todd F. ’88 Stevens
  • William R. Stiewig
  • Mike ’81 and Margaret ’84 Stockalper
  • Rosemary G. Straley
  • Tom and Cookie Sudberry
  • Robert J. Sullivan ’68
  • Debbie C. and Sam K. ’00 Tahmassebi
  • Jack Talmadge
  • Catherine Lenmark and Michael C. ’96 Tanghe
  • Stewart E. ’59 Taylor
  • Donna S. and Raymond G. Thagard Jr.
  • Raymond G. Thagard III ’08
  • Judy and Urban Thompson III
  • Susan K. (Dupar) ’80 and Peter Tortorici
  • Marcy (Swartz) ’79 and Steven R. ’79 Toscher
  • Donna J. and Jon T. Tremmel
  • Robert Tyson
  • Tiffany and Craig M. ’91 Utterson
  • Ann C. and Carlos E. Wagner
  • Melinda and Jonathan M. Wainwright
  • Marcy and Michael P. Weinstein
  • Jacqueline M. and John J. Wells
  • Christopher Wessells
  • James H. Westlund ’90 ’05
  • Catherine A. (Lindseth) ’64 and Thomas J. ’61 ’65 Whelan
  • Peter M. Whitbeck
  • Therese Whitcomb ’53
  • Carol L. and Arthur R. ’63 Wical
  • Donna Rae Adams and Charles S. ’63 Wical
  • Linda S. and S. Charles ’61 ’64 Wickersham
  • Jack Wienert
  • Michelle B. and Jeffrey L. Wischmeyer
  • Catherine D. Wood
  • Anhvinh and Joshua D. Wright
  • Woody Wurster
  • Marina and Sergey Yakovleva
  • John Yochelson
  • Meryl L. and George L. Young III
  • Michele D. Zousmer

back to top