Annual Individual Gifts

$1,000 – $1,499

  • Vickie L. ’90 Bibro and John H. ’90 Abbott
  • Carolyn and Matthew T. ’87 Adler
  • Melissa L. Albrand
  • Edward M. Aloe ’86
  • Lupita Paez and Julio C. ’95 Andrade
  • Mary Catherine and Allain C. Andry IV
  • Elizabeth M. Arneson-Wornham ’91 ’95
  • Kevin A. Avruch
  • Shereen and Jason Awad
  • Beth K. ’84 and Dennis M. Baier
  • Patricia and Robert E. Baird
  • Ted N. Baker ’90
  • Rhonda and Mark T. Beathard
  • Patricia and Gregory A. Behr
  • Robert D. Bell
  • Mark T. Bennett
  • Consuelo and Edward J. Berghausen
  • Sandra and L. Lee Bosley
  • Rebecca M. Bradley ’88
  • Melanie and Timothy A. Breedlove
  • Merrill W. Behnke ’04
  • David W. Brooks
  • Lee Monozon and Gerard J. Brown
  • Jennifer D. ’97 and Jeffrey A. Brown
  • Melissa Moore and Robert R. ’88 Brown
  • Judy and Michael W. Bruner
  • Gabriela ’95 and Edward G. ’96 Bryant
  • Joan A. (Pesely) ’71 and Jimmie Buchanan
  • Beryl J. and Norbert R. ’68 Bunt
  • Teresa ’90 Buono Shepherd and Anthony W. Shepherd
  • Marcia R. and William E. Burns
  • David N. Burt
  • Theresa Byrd
  • Christine Jo and John M. ’94 Callahan
  • Cindy V. Callaway
  • Dianna K. and Paul P. ’70 Cannariato
  • Kathryn J. and W. D. Carey III
  • Lynne M. (Olcott) ’88 and Glenn R. Carlson
  • Kristie K. and Thomas W. Carlson
  • Cynthia and Harry Carneal
  • Professor Nancy Carol Carter
  • Sarah J. (Leonard) ’65 and Louis Castruccio
  • Judy J. (Jerstad) ’84 and Jack E. Cater
  • Vicki and Thomas Celani
  • Lee Erin and George T. ’93 Chumo II
  • Professor Laurence Claus
  • Mary Jo and Perry J. Cole
  • Lillian H. and Frank C. ’84 Collins III
  • Kathleen and Raymond L. Conner
  • Colleen F. Conway ’63
  • Claudia P. and Gary A. Coover Sr.
  • Gretchen M. (Wida) ’93 and Peter R. Corbell
  • Patricia ’63 (McElhaney) Coseo & John ’62 Coseo
  • Michael A. Coumides
  • Valerie L. and R. Jeffrey ’92 Crane
  • Susan L. and K. David ’91 Crockett
  • Ann F. D’Angelo
  • Margaret and Rex Dalton
  • Kathleen D. Davidson
  • Paul W. Davis ’86 ’08
  • Martha K. De Runtz
  • Jacqueline D. and Edward F. DeRoche
  • Sue and Bob DeSimone
  • Susan P. and John D. Diekman
  • Daniel J. Dillabough ’70
  • Diane and Mark D. ’94 Ditman
  • Kevin W. Dooley ’93
  • Rose M. and Mark A. Duran
  • Rosario E. and Alfred ’77 Duron Jr.
  • Lydia P. East
  • Stacie J. ’07 and David Glen Edington
  • Anne and George R. Edmonson
  • Helen and Chip Fedalen
  • Alexis T. and John P. ’76 Fischer
  • Carol K. and Bradley J. ’79 Fisher
  • Lori M. (Hock) ’82 and Michael E. ’82 Fox Jr.
  • Frances M. ’85 Fragos Townsend and John M. Townsend
  • Geri and William T. Frantz
  • Martha Grant and Russell E. Fuller
  • Grace S. (Simmons) ’76 and Kurt R. Ganderup
  • Vivian Glyck
  • Barbara W. and John M. Goldenring
  • Donna B. and David R. ’71 Gonzalez
  • Lois B. ’61 and Arthur H. Goodman
  • Michael B. Gottlieb
  • Debbie L. ’83 and Robert J. Gough
  • Patricia E. Gould ’78 and Rodger D. Lippa
  • John A. Graham ’76
  • Neel Grover ’95
  • Robert M. Guiltinan ’66
  • Alicia and Tony Gwynn
  • Susan and Craig S. Handly
  • Mark J. Hanna ’98
  • Nancy A. Hanssen and Jack Vellis
  • Clint Hardick
  • Jane and Robert Harvey
  • Dorothy and Guy E. ’62 Hatfield
  • Professor Gail Heriot
  • Jennifer D. and Michael B. Hilger
  • Bruce C. Holler
  • Anne R. and John A. Honch
  • Rosellen and Gregory A. Hong
  • Lea Hubbard
  • S. Alva ’86 and Vance R. ’86 Jahnes-Smith
  • Elizabeth and David Johnson
  • Amelia L. (Zolezzi) ’59 and James O. Johnson
  • Linda C. and John S. ’08 Johnston
  • Kristin L. ’03 and Wesley S. ’01 Jones
  • Karen S. and Patrick T. ’87 Kaemerle
  • Terry G. ’88 ’05 and George B. ’88 Kalfayan
  • Kenneth M. Kasianovitz ’87
  • Marsha B. and W. Robert Keen
  • Pam and Thomas V. ’60 Kelly
  • M. Annette Ketner
  • Kathleen Kim and Zachary Rattner
  • Maureen P. (Pecht) ’64 and Charles G. ’62 King
  • Lori and Kevin H. King
  • Lisa and Richard M. Kline
  • Sheryl and Joel ’73 Krissman
  • Grace K. and Jack Y. Kubota
  • Jon R. Kurtin ’80
  • John S. Kyle Jr. ’98
  • Michael A. Lamarre ’01
  • Jacqueline P. and Michael J. Lamb
  • Darcy J. Lara
  • Bruce Larsen
  • Kristine A. (Hall) ’71 and Richard E. ’69 ’72 Laverty
  • Kay and Joshua V. Lawrence
  • Ellen S. and Richard Leslie
  • Gail O. Lillard
  • Deborah D. and Stephen R. Loeffler
  • Pat A. and Jose L. Loera
  • Mark Lohkemper
  • Alma and Sergio C. Lopez
  • Joanne T. (Tigno) ’94 and Marty B. ’93 ’96 Lorenzo
  • Michael P. Mack
  • Zita M. and Timothy P. Mar
  • Joan Martin
  • Joseph Masacari
  • Mary A. and John J. Masi
  • Christine and Adib A. Mastry
  • Lisa and Gregory J. ’84 Mayers
  • Sheila and Caleb J. ’02 McKinley
  • Jane D. and James T. McCarthy
  • Nancy and Robert S. McConlogue
  • Michele T. and John M. ’69 McCoy
  • James J. McMullen Jr. ’80
  • Dawn M. ’94 Gibbons-McWayne and Kevin K. ’93 McWayne
  • Suzanne and Ron L. Metheny
  • Sally A. and Daniel J. Metrie
  • Byron Mignanelli
  • Shelby L. (DePriest) ’94 and Vincent S. ’95 Moiso
  • Eunice and Paul H. ’01 Moon
  • Christopher W. Moore ’93
  • Josephine and Daniel C. Moreno
  • Bob Morris
  • Linda L. and Joseph A. ’87 Muklevicz III
  • Rachel D. Mullin ’12
  • Deborah K. and John M. Nelson
  • Barbara A. ’80 and Robert M. O’Brien
  • Darci M. and Robert E. ’82 O’Connell III
  • Colleen P. (Lynch) ’60 and Joseph E. ’62 O’Connor
  • Heather R. ’91 Ochsner Hughes and James W. Hughes
  • Maria E. Ollervides ’95
  • Beverly and Daniel ’68 Ornelas
  • Wendy and Sterling D. ’88 Peloso
  • Michael Perry
  • Michael D. Perry
  • Jennifer (Torns) and Mark Petrie
  • Lyn H. and George A. ’79 ’89 Pflaum III
  • Monica and Diego Piacentini
  • Shauna Langford and Charles R. Piscitello
  • Candace D. and Stephen L. ’78 Plourd
  • Andy and Daniele Pollin
  • Cindy Pond
  • Elizabeth A. (Crotty) and Clifford A. Powell
  • Carolyn C. and William C. Powers
  • Mary E. (Cameron) ’83 and Timothy Province
  • Lawrence M. Purcell ’62
  • Jean Ramirez
  • Teresa C. Rabanal and Javier Raygada
  • William W. Read ’80
  • Renae Fish and Gary Redenbacher
  • Katherine Strub and John W. ’72 Reed
  • Lori A. and John P. Reilly III
  • Leslie A. Robinson ’06
  • Trudy Stambook and Paul E. Robinson ’73
  • Patricia Rose ’93
  • Anne and Hallen D. ’83 Rosner
  • Debi and J. Christopher Russell
  • Carmine R. Ryan ’93
  • Karen A. and Harry A. ’92 Ryan
  • Ann M. Salmen ’98
  • Flora L. Sardina
  • Donna E. and Stephen J. Schultz
  • Richard Seer
  • Phyllis A. and Duane E. Shinnick
  • Rebecca L. (Helbling) ’78 and Howard S. Slusher
  • Marla Ariza and Peter S. ’00 Smid-Ariza
  • Melanie and Christopher M. ’02 Smith
  • Kara Smith
  • Kristina and Thomas Spinosa
  • David Staines
  • Laura K. Stoia ’09
  • Susan B. Stone ’94 ’07
  • Deborah E. Strauhal ’02
  • Patricia G. Sumrell
  • Patricia H. and Douglas A. ’81 Thomas
  • Patricia L. Powell and Michael L. Thomas
  • Sally B. (Bullard) ’81 ’85 and John Thornton
  • Kim A. and Brian A. Tieszen
  • Patricia S. Traylor
  • Kent Trimble
  • Elizabeth C. and Timothy J. ’82 Truxaw
  • Jan S. Tuttleman *
  • Mary and Roberto C. Valdes
  • Renate S. and A. John Valois
  • Michelle and Lee Vann
  • Carmen Vazquez
  • Catherine A. (Buehler) ’79 and John J. ’78 Velotta
  • Robert C. Vohl ’83
  • Theda von Ehrenberg
  • Debbie and Salomon (Chayet) ’03 Waisburd
  • Lynn G. and William P. Weidner
  • Suzanne and Steven A. Weintraub
  • Linda A. Ardell Wendfeldt and Stephen Wendfeldt
  • Jane M. Cody and Melvin D. White
  • John P. Wickenhiser
  • Margaret and Keith L. Williams
  • Christina P. Wilson ’12
  • Mary L. and Francis E. ’62 Wilson Jr.
  • Judy and Russ Wilson
  • Craig Winchester
  • Sharon and Kent G. Wohl
  • Millie Prior Yablonicky ’99 ’03 and Keith Yablonicky
  • Virginia A. Stehly Yourg ’83 and Daniel J. Yourg
  • Sundi J. and Richard G. ’87 Yousko

back to top